Filip Chudý Iné športy

Veľká pocta pre Andreja Meszároša: Odchovanec Považskej chce dôveru oplatiť

Najznámejší odchovanec považskobystrického hokeja Andrej Meszároš sa dočkal vo svojej kariére ďalšej veľkej pocty. Čo mu pribudlo na hruď?

Ilustračný obrázok k článku Veľká pocta pre Andreja Meszároša: Odchovanec Považskej chce dôveru oplatiť
Zdroj: TASR

Len začiatkom augusta sa najznámejší odchovanec HK 95 Považská Bystrica Andrej Meszároš stal hráčom hokejistov bratislavského Slovana, keď zmluvu podpísal do 30. apríla 2017, no a tesne pred začiatkom novej sezóny sa mu dostalo veľkej pocty. Samotná hráčska kabína si ho po ukončení prípravných zápasov zvolila za svojho kapitána pre novú sezónu a bude tak nosiť céčko na hrudi.

„Rola kapitána tímu nie je jednoduchá, no teším sa na ňu. Je to pre mňa veľká česť a zároveň aj zodpovednosť. Chlapci mi dali dôveru a budem sa ju snažiť oplatiť najlepšie ako viem a mužstvu pomáhať. Verím, že nám to bude klapať a sezóna bude úspešná,“ povedal pre klubový web Andrej Meszároš.

Meszároš sa vrátil na Slovensko po dvanástich rokoch. V minulosti zbieral skúsenosti tiež v piatich kluboch NHL, aj preto si od tohto slovenského reprezentanta, ktorý céčko na hrudi nosil už aj v národnom drese, v Bratislave veľa sľubujú. Tento považskobystrický rodák by mal hrávať v prvej obrannej formácii od začiatku sezóny, ktorá pre jediného slovenského účastníka KHL začne už v utorok zápasom v Kazani. Druhý odchovanec Považskej Bystrice v službách HC Slovan útočník Andrej Šťastný začiatok sezóny vynechá pre zranenie.

Zaujímavosťou je to, že Andrej Meszároš bude v novej sezóne nosiť na drese číslo 16, ktoré nosieval aj jeho otec, ktorý je aktuálne hlavným trénerom hokejistov HK 95 Považská Bystrica.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Hokejisti Považskej v príprave na novú sezónu: Novinky priamo z klubovej kuchyne

Andrej Meszároš prestupuje: Jeho spoluhráčom bude ďalší Považskobystričan

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie