Filip Chudý Rôzne

Zmeny na považskobystrickej stanici: Pozrite, ako to na nej po novom vyzerá, FOTO

Považskobystrická železničná stanica prechádza zmenami. Ako vyzerá aktuálne a aký na nej bude po novom nástup a výstup cestujúcich?

Ilustračný obrázok k článku Zmeny na považskobystrickej stanici: Pozrite, ako to na nej po novom vyzerá, FOTO
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Železničná stanica (ŽST) v Považskej Bystrici prechádza zmenami. Ako prezradila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavlikova, pôvodné nástupište č. 2 sa úplne zrušilo a novo vybudované ostrovné nástupište je posunuté cca o päť metrov smerom od stanice k Váhu z dôvodu úpravy koľajiska. Výlukové práce sa začali 2. mája, pričom budú od soboty 9. septembra 9:00 pokračovať ďalšou fázou, keď sa začína modernizácia bratislavského zhlavia nepárnej skupiny staničných koľají v ŽST Považská Bystrica.

„V tejto súvislosti dochádza k zmenám v organizácii dopravy. Všetky vlaky osobnej dopravy budú smerované k novo vybudovanému ostrovnému nástupišťu č. 2. Podchod k nástupišťu č. 2 nie je vybudovaný a prístup k ostrovnému nástupišťu je riešený úrovňovým priechodom pre cestujúcich cez koľaje, ktorý je umiestnený vľavo od východu z vestibulu na nástupišti č. 1.,“ povedala Pavliková.

Ako ďalej uviedla, ŽSR upozorňujú, že dočasne nie je z bezpečnostného hľadiska a kvôli uvedenej výstavbe možný prístup pre imobilných cestujúcich. Výluka, v rámci ktorej ŽSR realizujú modernizáciu trate bude trvať do 15. decembra 2017. „V súčasnosti aktuálna výluka 2. traťovej koľaje v úseku ŽST Považská Bystrica – ŽST Púchov bude ukončená 9. septembra o 7:30. V čase od 9. septembra 9.00 do 6. októbra 18.00 sa bude realizovať výluka 1. traťovej koľaje v úseku ŽST Púchov – ŽST Považská Bystrica,“ doplnila hovorkyňa ŽSR.

Tie prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s vyššie uvedenými zmenami a žiadajú verejnosť, aby venovala zvýšenú pozornosť hláseniam staničného rozhlasu, aby dbali o svoju bezpečnosť a riadili sa pokynmi zamestnancov stanice.

Zmena na stanici v Považskej Bystrici: Kde bude po novom nástup a výstup?
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Časť slávy motocyklov z Považskej sa vrátila: Pozrite si ich na VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie