Filip Chudý Iné športy

Zmena v považskobystrickom klube: Hokejbalistov si berie pod patronát nový tréner

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica štartujú tento týždeň prípravu na budúcu sezónu už pod vedením nového trénera, ktorý má za sebou úspešnú kariéru.

Ilustračný obrázok k článku Zmena v považskobystrickom klube: Hokejbalistov si berie pod patronát nový tréner
Zdroj: HBK PROTEF Považská Bystrica

Vedenie hokejbalistov HBK PROTEF Považská Bystrica oznámilo pred novou sezónou zmenu na trénerskom poste v družstve mužov. Michala Belicu strieda na poste hlavného trénera 31-ročný Žilinčan Milan Ladiver. Tento dvojnásobný majster sveta z čias hráčskej kariéry má na konte už aj prvé trénerské úspechy, keď so slovenskou reprezentáciou do 16 rokov získal na MS zlato a nedávno aj striebro.

Rozhoduje kolektív

V minulej sezóne bolo play-off hokejbalovej extraligy bez Považskej Bystrice, pričom manažér klubu Martin Kolek sa vyjadril, že je ešte skoro dávať nejaké konkrétne ciele na budúcu sezónu, keďže aj príchod nového trénera sa upiekol ešte len tento týždeň. Nový tréner Milan Ladiver si podľa vlastných slov od tohto angažmánu sľubuje, že jeho noví zverenci budú zodpovedne pristupovať k tréningom, kde sa to podľa neho všetko začína.

„Ak účasť na tréningoch bude dostačujúca a chlapci budú počúvať, potenciál v mužstve je myslím obrovský a nejaký úspech sa môže dostaviť. Všetko je to o kolektíve, ak budeme všetci ťahať za jeden koniec povrazu, výsledky sa dostavia,“ povedal Milan Ladiver.

Možný návrat opory

Nový hlavný tréner HBK PROTEF nám prezradil, že sa s vedením dohodol na tom, že gro mužstva z minulej sezóny zostáva, navyše nejakí hráči sú rozpracovaní. „Dúfajme, že sa vráti opora zadných radov Roman Bujdák. Chceme tiež zapracovať aj nejakých mladých hráčov, pričom uvidíme, či to budú iba mladí hráči z Považskej Bystrice, alebo aj iných miest,“ vyslovil sa Ladiver.

V minulej sezóne mala Považská Bystrica výrazne omladený káder, ktorý sa veľmi meniť nebude. „Treba pracovať s týmto hráčskym materiálom a možno ešte jedného, dvoch juniorov vytiahnuť. Všetko sa ale bude vyvíjať od situácie. Základ je dostať sa do play-off, v ňom je to potom už o momentálnej forme a šťastí,“ dodal Martin Kolek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Zlato a striebro do Považskej a to nie je všetko: Chalani, palec hore! FOTO

Prezident považskobystrického klubu pred sezónou: Čakáme na ľad a riešime káder

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie