Filip Chudý Iné športy

Prezident považskobystrického klubu pred sezónou: Čakáme na ľad a riešime káder

Naši hokejisti sa v blížiacej sa sezóne opäť predstavia v prvej hokejovej lige. Prezident klubu Ján Zlocha prezradil, ako to vyzerá s prípravou a aké zmeny môžu čakať káder...

Ilustračný obrázok k článku Prezident považskobystrického klubu pred sezónou: Čakáme na ľad a riešime káder
Foto: Dominika Handzušová

V týchto dňoch začínajú prípravu na ľade mnohé seniorské hokejové kluby. Na Slovensku začal už účastník KHL Slovan Bratislava a tiež všetky kluby z Tipsport ligy. Prípravu štartujú aj prvoligové kluby, ale zatiaľ len tie, ktoré fungujú na profesionálnej báze, čo nie je prípad HK 95 Považská Bystrica. „Seniori začínajú prípravu až priamo na ľade, keďže sme amatérske mužstvo a hráči chodia do práce. Nedá sa totiž trištvrte roka stráviť hraním a trénovaním, pričom popritom ešte aj stíhať pracovať,“ vysvetlil prezident našich hokejistov Ján Zlocha.

Ľad bude čoskoro

No s výnimkou mužov všetky ostané mužstvá HK 95 normálne trénujú už tretí mesiac na suchu. Najprv to bolo dva mesiace v kuse, na začiatku júla nasledovala trojtýždňová pauza a teraz opäť začali trénovať. Ako nám prezradil Ján Zlocha, spustenie ľadovej plochy je najmä v rukách mesta. „Sme dohodnutí, že prvý augustový týždeň by sa mal začať robiť ľad,“ vyjadril sa prezident HK 95.

„My by sme chceli začať prípravu na ľade v pondelok 8. augusta. Začiatok súťaže sa oproti minulosti posunul, tentoraz začne až koncom druhého septembrového týždňa, čo nám vyhovuje,“ povedal Ján Zlocha.

Priestor pre mladých

Ten nám tiež prezradil, že doterajší hlavný tréner Ľuboš Meszároš zostáva vo funkcii a hráčsky káder sa snažia doplniť hlavne úspešnými hráčmi z vlastnej juniorky, pričom náš klub má zastúpenie aj v mládežníckych reprezentačných výberoch Slovenska. „My dávame priestor hlavne našim mladým chalanom, nemáme peniaze na to, aby sme sem brali hráčov zvonka. Chceme, aby sa presadili naši chlapci, hoci je to niekedy ťažké,“ vyslovil sa prezident považskobystrického hokejového klubu.

Káder mužov sa bude tiež tvoriť podľa toho, koľkí hráči HK 95 uspejú na skúškach v kluboch z vyššej súťaže, kde sa momentálne nachádzajú a tiež je podľa Zlochových slov možná hráčska spolupráca s niektorými klubmi z Tipsport ligy.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Zlato a striebro do Považskej a to nie je všetko: Chalani, palec hore! FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie