Filip Chudý Futbal

Výborný vstup do novej sezóny: Považská Bystrica zostáva stopercentná

Považskobystrickí futbalisti aj naďalej poznajú iba chuť víťazstva. Tréner si ale uvedomuje aj nedostatky. Aké?

Ilustračný obrázok k článku Výborný vstup do novej sezóny: Považská Bystrica zostáva stopercentná
Zdroj: Dnes24.sk

Štvrtý zápas a štvrté víťazstvo, to je výborný vstup futbalistov MŠK Považská Bystrica do novej sezóny. V sobotu si v domácom prostredí poradili s Bošanmi 3:0, keď sa strelecky presadili Otradovec, Zubek a Čiernik. „Vedeli sme, že súper bude stiahnutý na vlastnej polovici. Už v prvom polčase sme mohli vyhrávať aj o štyri góly, čiže celkové víťazstvo mohlo byť vyššie, ale hráči mali akýsi ležérny a nedôrazný prístup, čomu sa musíme vyvarovať. Ale s celkovým vstupom do súťaže po štyroch výhrach sme spokojní. Ideme ďalej, uvidíme, ako to zvládneme keď prídu kvalitnejší súperi,“ povedal tréner MŠK Jaroslav Vágner.

„Ja chcem, aby moji hráči stále hrali a útočili, hoci je už stav napr. 3:0. Sú to mladí chalani, s ktorými treba na tréningoch stále pracovať, aby boli lepší, hoci niektoré zlé návyky sa ťažko odstraňujú. Ale vidieť u nich posun. Chýbali nám Sloboda, Čelko a Bielik, čiže konkurencia by mohla byť ešte väčšia, ale zatiaľ som celkovo spokojný,“ doplnil Vágner.

Ten chce s mužstvom ďalej na tréningoch tvrdo pracovať, aby sa zlepšili veci ako prvý dotyk, spracovanie lopty, streľba či otáčanie hry. Trénovanosť tímu a šírka kádra sa ukazuje najviac zatiaľ v koncovkách duelov, kde Považskobystričania majú nad súpermi navrch. Aj Bošanom mohli v sobotu len v záverečných minútach dať minimálne tri góly, ale veľké šance nepremenili. „Prehra 3:0 nás neteší, ale bola ešte v poriadku, navyše nám chýbalo šesť hráčov základnej zostavy. Ďakujem chalanom, ktorí odmakali zápas proti kvalitnému súperovi. Naša jedenástka sa vytrápila proti domácim, ktorí mohli poslať do hry aj čerstvých hráčov, kým my nie,“ vyjadril sa tréner Bošian Ivan Horvát.

Toho sme sa tiež opýtali, ako vidí silu Považskej Bystrice a či jej postupové ambície sú oprávnené. „Považská Bystrica hrá solídny kombinačný futbal, jej hráči o sebe vedia a majú svoju silu. Majú síce veľa mladíkov, ale medzi nimi aj niekoľko skúsených hráčov. Celkovo hrajú dobrý behavý futbal. Zatiaľ čo som videl v tejto súťaži kluby, tak určite bude patriť medzi ašpirantov na postup,“ odpovedal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čanom sa nevyhli problémy: U koho vidí Straka nárast formy? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie