Filip Chudý Rôzne

Vianočné trhy pre Považskobystričanov: Na čo sa môžeme tešiť?

V tvorbe pravej vianočnej nálady v našom meste by mali pomôcť aj najbližšie vianočné trhy v našom meste. Kedy a kde budú a čo ponúknu?

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy pre Považskobystričanov: Na čo sa môžeme tešiť?
Foto: Ľubomír Hudačko

Ešte predtým, ako sa pred kinom Mier v termíne od 19. do 21. decembra uskutočnia tohtoročné vianočné trhy pre celé mesto, si tie svoje druhým rokom zorganizujú aj na sídlisku SNP. Uskutočnia sa v piatok od 14:00 na námestíčku pri Juniore. „Tieto trhy vznikli ako myšlienka toho, aby aj na SNP bolo niečo takéto, keďže aj v iných častiach mesta sa podobné veci organizujú. Sme okrajová časť mesta, ale zároveň po Rozkvete druhá najväčšia, preto sa patrí, aby aj u nás niečo také bolo,“ povedal člen Výboru mestskej časti (VMČ) SNP, Zakvášov, Hliny Peter Máťoš.

Termínovo chceli organizátori trhy umiestniť do tesnej blízkosti Vianoc, aby si ľudia mohli zaobstarať pred sviatkami veci, ktoré k nim patria. Napríklad medovníky, med, formičky a podobné veci, ktoré sa ešte zídu. „Tiež bude k dispozícii občerstvenie v podobe vianočného punču, tradičných domácich výrobkov, kapustnice a samozrejme nebude chýbať ani dobrá nálada podporená muzikou, čo k tomu patrí, aby aj SNP ožilo Vianocami,“ doplnil Máťoš.

Tento fakt by malo zvýrazniť aj rozsvietenie vianočného stromčeka naplánované na 16:00, popri ktorom bude hrať aj známy považskobystrický muzikant Vilo Tvrdý na saxofóne tri pesničky. Okrem neho vystúpia v kultúrnom programe so začiatkom o 15:00 aj hudobná skupina Chasa veselá a dychová hudba Považanka so všeobecne známymi koledami.

„Verím, že tieto trhy vytiahnu ľudí z panelákov, aby išli von a trochu sa uvoľnili aj z predvianočných príprav. No radi privítame všetkých Považskobystri­čanov, nielen tých zo SNP,“ prezradil Peter Máťoš.

Na týchto vianočných trhoch by malo byť okolo 16 stánkov, pričom začínať sa bude tento rok o 14:00, nie ako pred rokom, keď sa začínalo dopoludnia. Dôvodom je to, že organizátori nechcú hluché miesto, práve naopak, chcú náladu postupne gradovať do 19:00, kedy je naplánovaný záver.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

VIDEO a FOTO: Považskobystrický vianočný stromček sa rozžiaril do krásy

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie