Filip Chudý Rôzne

VIDEO a FOTO: Považskobystrický vianočný stromček sa rozžiaril do krásy

Pred radnicou sa konalo podujatie, ktoré malo pomôcť vrátiť ducha Vianoc do ulíc mesta. Ako sa rozsvietil vianočný stromček v Považskej?

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a FOTO: Považskobystrický vianočný stromček sa rozžiaril do krásy
7
Galéria

V utorok na Mikuláša sa v Považskej Bystrici konalo podujatie Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta, v rámci ktorého sa už tradične slávnostne rozsvietil mestský vianočný stromček. Rozsvecoval ho primátor mesta Karol Janas za asistencie žiakov ZŠ SNP, ktorí túto chvíľu odpočítali. „Som rád, keď sa tu takto zídeme pred Vianocami na Mikuláša a rozsvietime vianočný stromček,“ povedal vo svojom prejave Janas.

Akousi dušou tohto podujatia je riaditeľka ZŠ SNP Jana Brigantová, ktorá bola pri všetkých piatich ročníkoch a v utorok ho priamo na pódiu aj moderovala. „V meste predtým nič také nebolo, že by sa rozsvecovanie stromčeka robilo takouto formou. Snažíme sa to viesť v tradičnom duchu, preto sa tu spievajú koledy, máme pravého slovenského Mikuláša, žiadneho Santa Clausa a pod.,“ povedala Brigantová, spoluorganizá­torka akcie.

Záujem rastie

Podľa jej slov sa darí pokračovať v myšlienke zo začiatkov tohto podujatia, že by malo ísť o nekomerčnú akciu, preto je rada, že to takto vníma aj mesto spolu so sponzormi, ktorí akciu pomohli zabezpečiť v nekomerčnom duchu.

Slávnosť v Považskej: Rozsvietenie vianočného stromčeka
1
Galéria

„Čo sa týka záujmu obyvateľov o túto akciu, každým rokom vidíme, že počet ľudí stúpa. Myslím si preto, že toto podujatie si získalo u Považskobys­tričanov obľubu a majú oň záujem,“ vyjadrila sa Jana Brigantová.

Tá ako riaditeľka ZŠ SNP bola hrdá na druhákov a tretiakov zo svojej školy, ktorí pomohli rozsvietiť vianočný stromček a zároveň vystúpili v programe. V školskom klube to podľa slov riaditeľky nacvičovali približne mesiac a zvládli to aj na pódiu pred svojou najväčšou kulisou, ktorú tvorilo niekoľko stoviek ľudí. Vystúpili aj spevácke časti folklórnych súborov Bystrinka a Bystričan a tiež folklórna skupina Manínec z Podmanína. Ako Jana Brigantová dodala, toto podujatie by malo pokračovať aj v budúcnosti, pričom bude rada, ak sa na ňom bude aj naďalej podieľať.

Akcia v Považskej: Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta
7
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Ďalšia časť vianočného mestečka: Centrum Považskej je hneď krajšie, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie