Filip Chudý Rôzne

Prvé FOTO z Považskobystrického jarmoku: Centrum sa premenilo na veľké trhovisko

Centrum nášho mesta ovládol jarmok. Do ulíc sa kvôli nemu vydali stovky ľudí, ktorí si vychutnávajú jarmočnú atmosféru. Ako to na ňom vyzerá?

Ilustračný obrázok k článku Prvé FOTO z Považskobystrického jarmoku: Centrum sa premenilo na veľké trhovisko
45
Galéria

V piatok dopoludnia sa začal 22. ročník tradičného Považskobystrického jarmoku, ktorého program naplánovali organizátori až do neskorých večerných hodín. No Považskobystričania a ľudia z okolia sa vydali na jarmok už od jeho začiatku. Zamierili nielen pred kino Mier do bohato obsadenej „Uličky starých remesiel“, ale aj pred mestský úrad a na tri rady parkovísk v blízkosti obchodných domov v centre mesta, na ktorých sa situovali ďalšie stánky.

„Počasie nám vyšlo dobre, vzhľadom na to, aké daždivé bolo v minulých dňoch. Pre jarmok je ideálna aj teplota, čo ocenili hlavne predajcovia burčiaku, ktorý k jarmoku neodmysliteľne patrí. Účasť na ňom bola už od ranných hodín veľmi slušná. Navštívili ho všetky vekové skupiny už od škôlkarov,“ povedala Anna Kardošová, riaditeľka PX Centra.

To malo na starosti Uličku starých remesiel pri kine Mier a tiež program pred mestským úradom. „Remeselných stánkov je približne 60, čo je počet, aký je vzhľadom na priestor ideálny. Trochu nás len mrzí, že občas sa nám nahlásia remeselníci, ale potom si svoju účasť rozmyslia a neprídu, pričom nám zostane voľný stánok, hoci ten vieme rýchlo naplniť,“ uviedla Kardošová s tým, že tento rok boli také tri-štyri prípady.

Okrem remeselníkov dali priestor aj stánkom, ktorých hlavných cieľom bola pomoc pre ľudí v hmotnej núdzi a pod. „Považskobystri­čania a tiež ľudia z okolia náš jarmok veľmi očakávali. Aj preto sa ich každý rok snažíme prekvapiť niečím novým. Napr. teraz tu máme premiérovo rôzne doma vyrobené gastronomické veci, ako koláče a zákusky,“ prezradila riaditeľka PX Centra s tým, že nechýbajú ani iné domáce výrobky, či už z dreva, skla, kameňa, textílií, medu, salašnícke výrobky a pod. Na jarmoku môžete stretnúť aj rôznych zahraničných remeselníkov, napr. tí z Holešova ukázali svoje umenie v našom meste už vo štvrtok vo vybraných školách, kde mali úspech.

Ulička starých remesiel pri kine Mier mala mať podľa plánu otvorené do 19:00. No už pred 16:00 začali na nej divadelní herci na chodúľoch ľudí pozývať na „Jarmočný kokteil“, čiže kultúrny program pred radnicou, kde by si mal nájsť každý niečo to svoje.

Považskobystrický jarmok 2017: Ako to vyzeralo v centre mesta?
45
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Začiatok jesene nudný nebude: Aké akcie sú naplánované v Považskej a okolí?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie