Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  20 °C
Filip Chudý Rôzne

Prístup na Rozkvet sa mení: Ako má vyzerať známa križovatka v Považskej? FOTO

Najznámejšia križovatka na najväčšom považskobystrickom sídlisku Rozkvet sa mení. Dokedy majú trvať práce?

Ilustračný obrázok k článku Prístup na Rozkvet sa mení: Ako má vyzerať známa križovatka v Považskej? FOTO
13
Galéria

Počas prvého júlového týždňa sa začali práce na známej križovatke na konci hlavnej príjazdovej cesty na sídlisko Rozkvet. Križovatka ulíc Prístupová, Martina Benku a Laca Novomeského sa mení na okružnú. Ako informovala hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková, investícia do zmeny križovatky je v sume necelých 23-tisíc eur a práce by sa mali dokončiť do 20. júla.

„Jestvujúca komunikácia je vo funkčnom stave bez zjavných defektov. Nevyhovujúce je dopravné navýšenie automobilov, čo zapríčiňuje nefunkčnosť existujúcej križovatky a preto je potrebné realizovať okružnú križovatku. V tejto lokalite navyše dochádzalo ku kolíznym situáciám a vodiči často nedodržiavali dopravné predpisy. Zároveň vybudovanie okružnej križovatky bude riešiť aj situáciu s otáčaním vozidiel, ktoré vychádzajú zo smeru areálu ZŠ Slovenských partizánov a kvôli prikázanému smeru nemôžu odbočiť priamo do mesta,“ opísala dôvody zmeny hovorkyňa mesta.

Podľa primátora Karola Janasa bola križovatka na komunikácii smerom na Rozkvet dlhodobou komplikáciou pre vodičov. „Patrila medzi kolízne, mali sme mnoho sťažnosti od vodičov, ako aj požiadaviek od výboru mestskej časti. Pôvodne mala okružná križovatka vzniknúť z betónových skruží, ale nakoniec sme sa rozhodli pre kvalitnejšiu prácu. Vybudované tu budú štyri ostrovčeky, pribudne aj zvislé a vodorovné dopravné značenie,“ uviedol primátor s tým, že riešenie komunikovali aj s dopravným inšpektorátom.

Prístup chodcov do križovatky nebude umožnený, preto nie je v pláne ani vybudovanie priechodov, chodci môžu naďalej využívať podchod pod križovatkou. „Do stredového ostrovčeka by sme chceli kvôli estetike osadiť nejaký dominantný prvok, či už kvitnúce kvety, alebo nejakú sochu, no to by sme už nechali na spoluprácu s občanmi,“ doplnila vedúca odboru prevádzky, údržby a služieb mesta Jana Mičková. Dočasným riešením má byť osadenie pyramídy s muškátmi, aké sú na pešej zóne v centre mesta.

Križovatka na Rozkvete sa mení: Bude z nej okružná
13
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Plány na modernizáciu v Považskobys­trickom okrese: Ktorej obce sa týkajú?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk