Iné športy

Považskobystrické mažoretky zažiarili v Bratislave: Triumf a potlesk získali aj mamy

Mažoretky z považskobystrického súboru BONA dosiahli počas víkendu ďalšie úspechy. Tentoraz sa im podarilo blysknúť v hlavnom meste, kde v medzinárodnej konkurencii získali deväť cenných kovov.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrické mažoretky zažiarili v Bratislave: Triumf a potlesk získali aj mamy
Zdroj: Mažoretky BONA

Bratislavská športová hala VKP hostila v sobotu 6. ročník Prešporského pohára mažoretiek. Na tomto podujatí sa nestratili ani považskobystrické zástupkyne, práve naopak, patrili medzi tie najlepšie. „Súťažili sme v desiatich súťažných formáciách a získali sme päť zlatých, jednu striebornú a tri bronzové medaily. Náš výjazd bol veľmi úspešný,“ povedala nám vedúca súboru Elena Martinková.

Tieto úspechy sú o to cennejšie, že okrem domácej bohatej konkurencie nechýbali v Bratislave ani zástupcovia zo susedných krajín. „Je to medzinárodná súťaž, v ktorej sa súťaží podľa medzinárodných pravidiel. Prešporského pohára sa zúčastnilo 25 súborov a viac ako 700 súťažiach zo Slovenska, Česka a Maďarska,“ vyjadrila sa Elena Martinková.

Tento rok bol Prešporský pohár pre súbor podľa slov vedúcej o niečo úspešnejší, ako tie predchádzajúce, a to aj napriek tomu, že nešli naň v plnej sile. „Tento rok sme sa museli obmedziť, nemohla som zobrať všetky súťažné formácie, pretože nám to nedovolili financie a naplnili sme tak len jeden autobus, viac sme nemohli. Kedy sme išli v ešte väčšom počte, ťažko povedať, či by sme boli aj úspešnejší, ale aj tak to bol veľmi úspešný ročník pre nás,“ vyslovila sa Martinková.

Premiéra pre mamy

No na tomto podujatí mala premiéru BONA mama, keďže matky mažoretiek začali trénovať len tento rok a práve v Bratislave prvýkrát súťažili so svojou choreografiou a hneď sa aj dočkali víťazstva. „Bolo to pre nás veľmi milé prekvapenie. Mamy sa do toho vložili celým srdcom. Pravidelne trénovali, robili pre to maximum, dali si šiť kostýmy, pripravovali si všetko, čiže si myslím, že tá ich snaha bola ocenená. Som rada, že sme sa hneď na úvod prezentovali takto dobre. A získali nielen prvé miesto, ale aj potlesk divákov, takže som na ne pyšná,“ prezradila nám Elena Martinková.

Najbližšie už ME

Pre mažoretky zo súboru BONA to bola druhá súťaž v tejto sezóne, na ktorej sa opätovne dobre prezentovali, no a najbližšie budú súťažiť už na domácom európskom šampionáte. „Do ME nás čaká veľké množstvo vystúpení, a to nielen v našom meste, ale aj mimo neho. A pred samotnými ME nás čakajú sústredenia a intenzívne tréningy,“ dodala vedúca súboru.

Môže vás zaujímať:

Naše mažoretky žali medaily: Kvalifikovali sa na majstrovstvá Európy!

Považskobystri­čanky Adriana (18) a Mária (15) sú najlepšie na Slovensku: Čaká ich veľká premiéra na ME

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie