Filip Chudý Futbal

Považskobystričania sa chcú posilniť: V pláne je návrat odchovancov klubu

Jesennú časť tejto sezóny futbalisti Považskej Bystrice síce zvládli, ale v zime nechcú nechať nič na náhodu. Koľko posíl by chceli získať?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania sa chcú posilniť: V pláne je návrat odchovancov klubu
Zdroj: Dnes24.sk

Futbalisti MŠK Považská Bystrica zimujú na prvom mieste tabuľky, čím sú najbližšie spomedzi súperov vo svojej súťaži k postupu do piatej ligy. A hoci druhá časť sezóny začne až v marci, už teraz v klube nič nenechávajú na náhodu. Naplánovali si kvalitnú zimnú prípravu, v ktorej chcú čeliť mužstvách z vyšších súťaží, no nezabúdajú ani na prípadné posilnenie.

Ťažkú jar očakáva ešte aj Marián Lovíšek, spolu s Rastislavom Fiantokom jeden z rovnocennej trénerskej dvojice MŠK. „Teraz je dôležité to, aby sme sa v zime pripravili, pretože jar bude ešte veľmi ťažká. Hlavne súperi v prvej päťke hrajú dobrý futbal, ktorý je na úrovni vyššej súťaže, ako je šiesta liga,“ povedal Lovíšek.

Chcú odchovancov

Za Považskou Bystricou sa s dvojbodovým mankom nachádza Košeca, jednocifernú bodovú stratu majú ešte aj Podmanín, Dolné Kočkovce a Košecké Podhradie. Počas zimnej prestávky chcú Považskobystričania zvýšiť svoju silu, a to aj pomocou posíl. „My si v trénerskom štábe uvedomujeme, kde máme najväčšie slabiny, resp. ktorí hráči sú za zenitom svojej výkonnosti. A práve na tieto miesta sa pokúšame získať nových hráčov,“ prezradil Lovíšek.

„Uvažujeme o tom, že by sme mužstvo doplnili minimálne o troch hráčov. Išlo by o odchovancov klubu, ktorí hrajú vyššie súťaže a teraz by sa k nám vrátili. Boli by sme radi, ak by nám pomohli splniť náš cieľ, ktorým je postup,“ vyjadril sa Marián Lovíšek.

Spolu s Rastislavom Fiantokom by chceli mať na jar čo najsilnejšie mužstvo, ktoré by sa tvorilo už aj s výhľadom na vyššiu súťaž, no prioritou je najprv postup a zvládnutie jarnej časti. „Chceli by sme to rozhodnúť tak, aby pred záverečnými dvoma jarnými kolami, v ktorých nastúpime proti našim najvážnejším súperom, bolo už rozhodnuté o našom postupe,“ dodal Lovíšek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania zvládli dôležitý zápas: K výhre pomohla staronová posila

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie