Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania zvládli dôležitý zápas: K výhre pomohla staronová posila

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa priblížili k postupu do HIL-ky, na čom má zásluhu aj známa tvár, ktorá predtým nehrala rok a pol.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania zvládli dôležitý zápas: K výhre pomohla staronová posila
Zdroj: Barbora Talačová

Považskobystrickí hádzanári po mesačnej pauze, ktorú vyplnili reprezentačné povinnosti, dosiahli štvrté ligové víťazstvo v rade, keď Modru porazili 28:23, čím urobili dôležitý krok k postupu do obnovenej spoločnej súťaže s českými klubmi (HIL), ktorá je na pláne od budúcej sezóny. V sobotnom zápase okrem výhry zaujalo to, že v domácom drese sa po takmer presne roku a pol opäť predstavil 26-ročný pravý krídelník Ján Kostelanský.

Ten skončil kariéru po predminulej sezóne kvôli pracovným povinnostiam, ale s hádzanou úplne neskoncoval, keďže si chodí s mužstvom MŠK občas zatrénovať, keď mu to pracovný čas dovolí. Pred zápasom s Modrou vypadol pre zranenie Boris Saitz, ďalší ľavák Radim Chodoba mal tiež zdravotné problémy, ktoré neobišli ani ďalšie kvarteto hráčov, čo klub musel riešiť. „Ja som si s chalanmi chodil zahrať, no keď sa zranil Boris Saitz, tak ma z klubu oslovili, či by to nemohlo byť častejšie. S tým som súhlasil, rád im pomôžem,“ prezradil Kostelanský.

Výborná efektivita

A proti Modre skutočne pomohol, pretože strelil tri dôležité góly v druhom polčase, pričom ukázal stopercentnú streleckú efektivitu, čím sa nemohlo veľa hráčov po tomto stretnutí pochváliť. „Strelecky sa mu zápas podaril. Trénuje s nami od leta, ale početnosť tréningov je minimálna, možno stihne odtrénovať 20 percent. Snažíme sa to síce zintenzívniť, ale robota ho nepustí. No má dobrú ruku, horšie je to s pripravenosťou, aj keď na tom fyzicky nie je zle. Do systému hry nemá krídlo až taký problém zapadnúť, my budeme radi, keď nám pomôže,“ vyjadril sa na jeho adresu tréner Václav Straka.

„Mal som niekoľko tréningov pred zápasom a keďže moja minutáž nebola až taká vysoká, hralo sa mi celkom dobre. Chalani ma dostali prihrávkami do dobrých streleckých príležitostí, čiže mne zostávalo už ich len premeniť, podarilo sa, takže je to v poriadku,“ povedal Ján Kostelanský.

Ten pracuje v Zbore väzenskej a justičnej stráže, no ako prezradil, keď mu to dovolia pracovné možnosti, rád príde pomôcť aj nabudúce. „Pre mňa bol návrat len plus, rád som pomohol. Hádzanú som hrával 15 rokov, čiže som bol rád, že som vrátil do tejto partie medzi chalanov a ešte si s nimi zahral,“ dodal Kostelanský s tým, že ešte nevie, aká bude jeho účasť v ďalších zápasoch.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Reprezentačný zraz v našom meste: Považská s výrazným zastúpením, FOTO

Veľký úspech Považskobystri­čaniek: Historický jesenný titul aj po omladení

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie