Filip Chudý Hádzaná

Považskej domáca premiéra vyšla: Vzadu kraľoval Biel, vpredu Macháč, VIDEO

Považskobystričania si museli na prvý domáci zápas v novej sezóne trochu počkať, ale vyplatilo sa. Ako to videli aktéri?

Ilustračný obrázok k článku Považskej domáca premiéra vyšla: Vzadu kraľoval Biel, vpredu Macháč, VIDEO
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica si na úvodný domáci zápas museli počkať až do tretieho kola. Prvé dve stretnutia vonku odohrali obstojne, keď v Topoľčanoch sa im získaný bod mohol máliť a v Prešove mali viaceré dobré fázy. V utorok doma proti ŠKP Bratislava boli už favoritom, pričom túto úlohu splnili. V prvom polčase viedli aj 18:9, keď potešili publikum viacerými peknými akciami. Druhé dejstvo toľko radosti už neprinieslo, ale po výsledku 27:22 sa Považskobystričania mohli tešiť z prvej výhry v novej sezóne.

„Prvý polčas sa vyvíjal podľa našich predstáv, hoci sme si nemysleli, že si vypracujeme až taký náskok, keďže súper má svoju kvalitu. Ukázal to v druhom polčase, ale treba priznať, že sme mu pomohli. Mali sme hluchých 15–20 minút, keď sme dali súperovi šancu, ktorej sa chytil,“ povedal brankár Martin Biel.

Ten dostal prvýkrát v sezóne príležitosť od začiatku zápasu a šance sa chytil. Spolu s 10-gólovým Šimonom Macháčom boli hlavnými postavami zápasu. „Nerád niekoho vyzdvihujem, no treba priznať, že Biel veľmi dobre zachytal a Macháč hral výborne v útoku. Navyše ani Ivan Bystrický nehral v rozhodujúcich úsekoch zle,“ vyjadril sa domáci tréner Václav Straka, ktorý si uvedomuje, že ešte nie každý jeho zverenec má dobrú formu, čo má ale objektívne príčiny a nerobí z toho tragédiu, pričom na zlepšení budú pracovať.

Tréner Považskobystričanov bol ale spokojný s tým, ako jeho zverenci pristúpili k prvému domácemu zápasu. „V prvom polčase sme hrali zodpovedne, koncentrovane, dobre sme bránili, ťahali sme útoky a vydržali behať s mladými hráčmi súpera. Mohli sme ho vyhrať ešte vyšším rozdielom. Kontrastuje s tým druhý polčas, kde sme už vzhľadom na náskok neboli tak koncentrovaní. Nedali sme v ňom 10 čistých šancí a urobili 8 technických chýb. No v konečnom súčte prevláda spokojnosť,“ konštatoval Straka. Ten zostavu po zmene strán prestriedal, pričom si zahrali všetci hráči z poľa. Myslel totiž už aj na dôležitý sobotný zápas v Hlohovci, kde by sme chceli po dlhšom čase vyhrať.

Straka pochválil aj ŠKP, ktoré hrá podľa neho dobrú hádzanú, navyše má perspektívne mužstvo, čo vyzdvihol aj Biel. No hosťujúci tréner Peter Kostka bol po utorkovom zápase sklamaný. „V prvom polčase sme podali nedôstojný výkon hlavne v obrane. Takto sa nemôžeme prezentovať, ak chceme naplniť naše ciele. Ako tréneri si musíme vyhodnotiť chyby, no hlavne od skúsených hráčov čakám viac. V druhom polčase nám pomohol brankár Pčola, ale aj tak sme robili veľa chýb. Mrzí ma, že sme nepodali výkon, na akom pracujeme,“ uviedol Kostka.

Bratislavský tréner nebol spokojný s technickými chybami jeho hráčov, efektivitou pri streľbe, psychickým nastaveným či rýchlym protiútokom. Podobne to videl aj hráč ŠKP Boris Mikuš. „Domáci si urobili veľký náskok, čo sa už potom ťažko otáčalo. Chceli sme vyhrať aspoň druhý polčas, čo sa nám podarilo, hoci sme urobili veľa technických chýb a zahodili množstvo šancí,“ dodal jeden z najskúsenejších hráčov bratislavských policajtov.

Považská Bystrica s prvým víťazstvom: Zaujímavé okamihy zo zápasu
1
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Seniori z Považskobys­trického okresu to rozbalili: VIDEO a FOTO z olympiády

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie