Filip Chudý Iné športy

Seniori z Považskobystrického okresu to rozbalili: VIDEO a FOTO z olympiády

Plevník-Drienové hostil štvrté pokračovanie olympiády, na ktorej ukázali svoje umenie aktívni seniori z nášho okresu. V čom sa súťažilo?

Ilustračný obrázok k článku Seniori z Považskobystrického okresu to rozbalili: VIDEO a FOTO z olympiády
14
Galéria

V pondelok 11. septembra sa v priestoroch športového areálu v Plevníku-Drienovom stretli všetci aktívni seniori z okresu Považská Bystrica, aby si spoločne zmerali sily na 4. ročníku Olympiády seniorov, ktorú pripravil Okresný úrad v Považskej Bystrici. Prezentovali na nej družstvá zo všetkých obcí okresu a miestne organizácie Jednoty dôchodcov. Oproti poslednému ročníku sa zvýšil počet družstiev o 10, sily si medzi sebou zmeralo až 28 družstiev. Informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj.

„Mám úprimnú radosť, že Olympiáda seniorov naberá na záujme, o čom svedčí naozaj veľký počet účastníkov tohto ročníka. Je úžasné, keď ľudia prídu, po rokoch sa stretnú, majú medzi sebou pekné vzťahy a je na nich vidieť, akí sú vďační, že tu dnes môžu byť,“ zhodnotil za organizačný tím prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici Jozef Smatana.

Slávnostným otvorením olympiády a zapálením olympijského ohňa bol poverený Jozef Golonka, ktorý zároveň vyjadril úctu a obdiv všetkým seniorom, ktorí sa rozhodli olympiády zúčastniť. Pracovníci ôsmich odborov okresného úradu na čele s prednostom pre seniorov pripravili osem súťažných disciplín. Už tradične medzi nimi nechýbala streľba zo vzduchovky, hod 3,5 kg guľou do diaľky, hod loptičkou na cieľ, hod loptou do basketbalového koša, beh na 100 a 200 m, lukostreľba, kopanie loptou na bránu a s fúrikom cez prekážky. Pripravená bola aj špeciálna disciplína pre predsedov klubov a starostov.

Po prvýkrát sa súťažilo aj o Pohár predsedu TSK, ktorý prevzal záštitu nad podujatím. „Musím povedať, že táto Okresná olympiáda seniorov má naozaj všetko, čo má správna olympiáda mať. Má svoj sľub športovcov, rozhodcov, má krásny olympijský oheň a veľa pozitívnej energie. Veľmi obdivujem, že seniori z okresu Považská Bystrica aktívne prežívajú jeseň svojho života. Počas roka sa s nimi viackrát stretávam, pri rôznych podujatiach, a priznám sa, niekedy mám problém im stíhať,“ vyzdvihol seniorov trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Seniori z Považskej a okolia to rozbalili: Súťažili na vlastnej olympiáde
1
Galéria

Priestory na toto podujatie poskytla obec Plevník-Drienové. „Chcem dať klobúk dole pred všetkými seniormi, ktorí prišli, lebo toľko usmiatych tvári sme na ihrisku v Plevníku-Drienovom ešte niky nemali,“ povedal starosta obce Plevník-Drienové Miroslav Kremeň. Okrem spoločensko-športového vyžitia si seniori spoločne posedeli pri guláši a dobrej zábave, o ktorú sa postarali aj nestarnúce melódie v podaní Dušana Grúňa.

Olympiáda seniorov z okresu Považská Bystrica: Ako to na nej vyzeralo?
14
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrické ulice ožili: Nočnú zábavu si užili nielen bežci, FOTO a VIDEO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie