Filip Chudý Futbal

Považská sa dočkala po piatich rokoch: Plevník už postúpil a derby sa odložilo

Po päťročnej pauze sa Považskobystričania vrátili do najprestížnejšej pohárovej súťaže na Slovensku. Novinky pred prvým kolom.

Ilustračný obrázok k článku Považská sa dočkala po piatich rokoch: Plevník už postúpil a derby sa odložilo
Zdroj: TASR

Futbalový Slovnaft Cup začína v sobotu 22. júla zápasmi prvého kola. O najprestížnejšiu slovenskú pohárovú trofej bude tento rok hrať rekordný počet klubov, pričom obhajcom je ŠK Slovan Bratislava, ale ten vstupuje do hry spolu s ďalšími klubmi z vyšších súťaží až od druhého kola. Zápasy úvodného kola sa mali týkať štyroch klubov z nášho okresu, ale budú nakoniec len troch.

OŠK Trenčianske Stankovce, ktoré mali byť súperom TJ Plevník – Drienové, totiž na svojej stránke oznámili, že na zápas nepricestujú, keďže by nedokázali v tomto termíne postaviť mužstvo. Namiesto toho budú hrať v sobotu prípravný zápas v Bánovciach. Automaticky postupujúci Plevník – Drienové zas v sobotu od 13:00 usporiada domáci turnaj za účasti Rašova, Štiavnika a Podmanína. Okresné pohárové derby TJ Partizán Prečín – TJ Partizán Domaniža sa preložilo kvôli miestnym hodom na nedeľu 30. júla. Najbližšiu sobotu sa tak bude hrať Slovenský pohár v našom okrese iba v Považskej Bystrici, keď MŠK o 17:00 privíta OK Častkovce.

„Je to kvalitný súper, ktorý sa ešte údajne posilnil. My nemáme čo stratiť, našou výhodou bude domáce prostredie. Slovenský pohár je pre nás dobrá skúsenosť, ale prvoradá je ligová súťaž, kde máme najvyššie ambície. No v každom prípade sa na pohár tešíme,“ povedal považskobystrický hráč Lukáš Bielik.

Považská Bystrica hrala naposledy v Slovenskom pohári pred piatimi rokmi, keď vypadla v 1. kole so Sereďou po domácej prehre 0:2. Vďaka čerstvému postupu do piatej ligy sa do tejto súťaže mohla opäť prihlásiť, kde na ňu na úvod čaká deviate mužstvo minulej sezóny štvrtej ligy, čo potešilo aj Andreja Valienta. „Častkovce veľmi nepoznám, ale máme o nich nejaké informácie. Motiváciou na postup je určite aj možnosť konfrontácie so Šamorínom, pretože čím viac zápasov odohráme s čo možno najťažšími súpermi, tým môžeme získať viac skúseností,“ vyjadril sa Valient, ktorý sa chce v pohári dostať čo možno najďalej.

Zatiaľ sú vyžrebované prvé tri kolá súťaže, pričom ak by sme vyradili Častkovce, následne by nás čakal druholigový Šamorín a v treťom kole to v pavúku vyzerá na ambiciózne treťoligové Borčice. Ale tréner Jaroslav Vágner sa pozerá zatiaľ iba na prvý zápas, ktorý berie ako prípravu na ligovú súťaž. „Častkovce majú skúsených futbalistov, ktorí majú čosi odohrané na vyššej úrovni oproti nám. Chalani sa budú môcť presvedčiť, že ako sa hrá v štvrtej lige. Ja mám takého zápasy rád, teším sa naň, pričom verím, že tomu bude zodpovedať aj kulisa na tribúnach,“ dodal tréner MŠK.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považská Bystrica má nového trénera: Veľký návrat po 25 rokoch

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie