Filip Chudý Hádzaná

Považská pokračuje vo víťaznom ťažení: Niečo také tu nebolo 11 rokov, FOTO

Považskobystrickí hádzanári si pripisujú jeden úspech za druhým. Po ďalšom cennom víťazstve dosiahli niečo, na čo čakali od majstrovskej sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Považská pokračuje vo víťaznom ťažení: Niečo také tu nebolo 11 rokov, FOTO
9
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Úspešné ťaženie hádzanárov MŠK Považská Bystrica pokračuje ďalej. V stredajšej predohrávke 11. extraligového kola hostili suseda v tabuľke z Topoľčian. V dôležitom stretnutí prakticky celý čas viedli, pričom našli odpoveď na každý pokus súpera zmeniť priebeh duelu. Preto dosiahli zaslúženú a zároveň dôležitú výhru 28:23, ktorá so sebou prináša aj bonus navyše.

Ak zarátame k ligovým aj pohárové stretnutia, pre Považskú Bystricu to bolo už ôsme víťazstvo v súťažnom stretnutí za sebou, čo sa našim hádzanárom naposledy podarilo dosiahnuť pred 11 rokmi. Vtedajšia úspešná séria začala v polovici novembra 2005 ešte v základnej časti, na začiatku roka 2006 priniesla zisk Slovenského pohára a skončila v extraligovej nadstavbe. Len pripomenieme, že tá sezóna vyvrcholila titulom pre MŠK. Odvtedy síce Považskobystričania mali viaceré pekné víťazné série, aj sedemzápasové, ale osem výhier za sebou dosiahli až teraz.

Série z iného cesta

Na oboch sériách má výrazný podiel Václav Straka, keďže k prvej pomohol ešte ako hráč a pri tej súčasnej je ako tréner. „Je to síce pekná séria, ale to sú len čísla, navyše to všetko záleží aj od vyžrebovania. Ale v každom prípade nám to pomáha v naberaní sebadôvery. Táto séria nás síce teší, ale ideme od zápasu k zápasu a nepozeráme sa na ňu,“ povedal Straka, podľa ktorého sú obe série z iného cesta.

Považská Bystrica - Topoľčany (28:23): Prejavy radosti
9
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

„Pred 11 rokmi bola úplne iná doba. Patrili sme do dvojice najlepších mužstiev na Slovensku a mali sme veľmi silnú zostavu, čiže sa to od nás aj čakalo. V tejto sezóne to je iné, veď veľa hráčov pred ňou odišlo a počas nej máme problémy so zraneniami. O to je to cennejšie, že sa hráči zomkli a ideme na víťaznej vlne, v ktorej sa budeme snažiť pokračovať,“ vyjadril sa Václav Straka.

Podľa neho stále platí to, čo povedal pred sezónou, čiže extraligové mužstvá od druhého miesta sú vyrovnané. „Z toho dôvodu každý môže vyhrať vonku, resp. prehrať doma. V každom stretnutí môžete preto veľa získať, ako napríklad teraz my víťazstvom nad Topoľčanmi,“ doplnil Straka s tým, že aktuálne myslia na Partizan Belehrad, až potom na zápas v Nových Zámkoch, ktorým máme čo vracať, keďže práve tie nás naposledy porazili.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania sa chcú posilniť: V pláne je návrat odchovancov klubu

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie