Filip Chudý Futbal

Považská Bystrica na víťaznej vlne: Prečo nevládne spokojnosť? FOTO

Už iba Považská Bystrica nestratila vo svojej súťaži v novom ročníku ani bod. Aká je nálada v kabíne pred veľkým derby v Brvništi?

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica na víťaznej vlne: Prečo nevládne spokojnosť? FOTO
9
Galéria

Futbalisti MŠK Považská Bystrica pokračujú v úspešnom výsledkovom vstupe do novej sezóny piatej ligy. Zvíťazili aj vo svojom šiestom zápase, pričom po tomto víkende sú posledným klubom, ktorý v súťaži nestratil doteraz ani bod. Zatiaľ sú ale iba na druhom mieste, keďže majú o zápas menej. Odložené veľké okresné derby v Brvništi sa bude dohrávať v stredu 27. septembra o 16:00. Na tento súboj sa Považskobystričania naladili nedeľnom výhrou 2:0 nad Podolím, ale vyslovená pohoda po ďalšom víťazstve v kabíne nevládne.

„Uspokojil ma iba zisk troch bodov. S priebehom duelu absolútne nie som spokojný, pretože nám nevyšiel. Viedli sme 2:0, čiže sme mali byť v pohode, no namiesto toho bol druhý polčas rozháraný. V hre nám chýbal pokoj. Nenašiel sa hráč, ktorý by to upokojil. Moji zverenci sú stále mladí, nevedia to tak podržať. S tým bude práca možno ešte na dva-tri roky, alebo by to mohli zmeniť traja-štyria skúsení futbalisti, ak by sme takých získali,“ povedal tréner MŠK Jaroslav Vágner.

Ako ďalej uviedol, aj v tomto stretnutí sa snažil dať šancu všetkým hráčov, ale ani striedania k upokojeniu hry nepomohli. „S týmto súperom sa pritom dalo v pohode hrať, no ak by nám dal gól na 1:2, mali by sme ešte veľké problémy do konca stretnutia výhru udržať,“ doplnil. Podolie pritom malo veľkú šancu znížiť, keďže v 74. minúte zahrávalo pokutový kop, ale ten chytil Tomáš Kováč. Brankár MŠK ale skromne odmietol honor muž zápasu, hoci predviedol aj ďalšie dobré zákroky a držal spoluhráčov nad vodou. „Zápas sme začali veľmi dobre, viedli sme 2:0, ale čo sme to mali uzavrieť nejakým tretím gólom, tak namiesto toho sme sa zas trápili. Robíme zbytočné chyby, strácame jednoduché lopty, nepremieňame čisté šance, no a to všetko nás potom ťaží,“ konštatoval Kováč.

Považskobystričania ale musia rýchlo prevrátiť list, keďže už v stredu ich čaká spomínaný duel v Brvništi. To v nedeľu prehralo okresné derby v Plevníku-Drienovom 1:3, pričom určite nebude chcieť prehrať dva prestížne súboje za štyri dni. „V Brvništi to bude veľké derby. Súper sa na nás určite pripravuje, aby nás porazil. No aj my sa musíme pripraviť a hlavne podať lepší výkon, aby sme boli po stretnutí oveľa spokojnejší. Brvnište má niekoľko veľmi kvalitných hráčov, ako napr. Ofori, Kolembus, Mário Hároník. Bol som sa na nich pozrieť a nečaká nás nič ľahké. Ale verím, že my sa poučíme z chýb a podáme úplne iný výkon,“ vyjadril sa Vágner, ktorý sa nebráni postupovým plánom, no okrem zbierania bodov bude žiadať od hráčov aj lepšiu hru a prístup.

Na derby sa tešia aj hráči, keďže sa obe strany medzi sebou dobre poznajú a viacerí z nich boli v minulosti aj spoluhráčmi. „Teším sa, derby má vždy inú príchuť. Ideme tam s jednoznačným cieľom vyhrať, ale musíme to zároveň brať ako ďalší zápas. Podolie máme úspešne za sebou, teraz je pred nami Brvnište, na čo sa sústredíme, až potom nás začne zaujímať súboj vo Veľkej Hradnej,“ uviedol považskobystrický brankár pred anglickým týždňom, ktorý na našich futbalistov čaká.

Považskobystričania získali ďalšie tri body: Zábery zo šiestej výhry v sezóne
9
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskej domáca premiéra vyšla: Vzadu kraľoval Biel, vpredu Macháč, VIDEO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie