Filip Chudý Hádzaná

Oslava považskobystrickej hádzanej: Majstri sa stretnú po 10 rokoch, FOTO

Hádzanárska sezóna síce skončila, ale ešte nás pred tou novou čaká jeden veľký bonbónik. Už v sobotu sa uskutoční dlho očakávaný exhibičný zápas pri príležitosti 10. výročia od zisku ostatného hádzanárskeho titulu.

Ilustračný obrázok k článku Oslava považskobystrickej hádzanej: Majstri sa stretnú po 10 rokoch, FOTO
Zdroj: TASR

MŠK Považská Bystrica získala vo svojej histórii tri majstrovské tituly. Ten zatiaľ posledný pred desiatimi rokmi, keď doma porazila Prešov vo štvrtom finálovom zápase 32:30 a celú sériu vyhrala 3:1 na zápasy. Bolo to vlastne zatiaľ naposledy, čo niekto dokázal narušiť hegemóniu Tatrana Prešov, ktorý odvtedy získal všetky domáce tituly. Pri tejto príležitosti sa koná už túto sobotu veľká hádzanárska exhibícia, v ktorej proti sebe nastúpia MŠK tím 2006 a MŠK tím 2016.

Okrem bohatého kultúrneho programu, ktorý začne pri športovej hale už o 12:00, autogramiády všetkých hviezd podujatia (15:30), je vrcholom samotný zápas od 17:00. „Takéto akcie bývajú bežne aj inde vo svete. Ja som ju v minulosti chcel urobiť už vo Frýdku-Místku, keď tam bolo výročie titulu. Som rád, že sa to podarilo teraz zorganizovať, pričom verím, že to bude pekná akcia pre všetkých,“ povedal nám tréner MŠK Václav Straka, ktorý toto podujatie vymyslel.

„Nebavili sme sa ešte presne, ako to bude prebiehať. A hoci je to exhibícia, určite nechceme vyzerať zle. No nebudeme zas vyhrocovať osobné súboje, ale budeme hrať takú hádzanú, aby sme zabavili fanúšikov. Veľa hráčov ešte aktívne hráva, čo je záruka kvality, príde napríklad aj držiteľ honoru Hádzanár roka Ľubomír Ďuriš, čiže nechceme, aby to vyzeralo ako nejaký cirkus,“ vyslovil sa Straka, hráč tímu 2006 a súčasný tréner, ktorý sa na exhibícii chystá hlavne hrať.

Akcie sa z hráčov nezúčastnia len Michal Krasňanský, Martin Svitek, Ladislava Kovačina neuvoľnil klub a Anton Kasagranda je na dovolenke. Vtedajší náš tréner Martin Lipták má zdravotné problémy, preto sa tiež nezúčastní. Ale všetci ostatní by mali prísť a fanúšikovia sa môžu tešiť na všetky naše hviezdy.

A tie sú evidentným lákadlom. „Ozývajú sa nám aj takí, čo momentálne na hádzanú nechodia, ale chcú si pripomenúť tieto pekné časy, veď v roku 2006 sa zavŕšilo najúspešnejšie obdobie v histórii nášho klubu, keď sme v krátkom čase od roku 2002 získali tretí majstrovský titul,“ povedal nám manažér MŠK Považská Bystrica Ľuboš Cifra. Hala by mala byť slušne zaplnená, keďže je voľný vstup. No bude možnosť zakúpiť si bulletin s množstvom informácií, ktorý bude mať aj zberateľskú hodnotu a poslúži tiež na autogramiáde.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z finále a majstrových osláv.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Výborná správa z hádzanárskej kuchyne: Považskobystričania sa môžu tešiť na veľkú športovú udalosť

Foto: ilustračné

Oslavy MŠK Považská Bystrica: Úspešné finále 2006
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie