Filip Chudý Hádzaná

Výborná správa z hádzanárskej kuchyne: Považskobystričania sa môžu tešiť na veľkú športovú udalosť

Hektické hodiny prežívali funkcionári MŠK Považská Bystrica, keďže klub sa musel v expresne krátkom čase rozhodnúť, či využije ponúknutú európsku miestenku. Definitívne rozhodnutie fanúšikov poteší.

Ilustračný obrázok k článku Výborná správa z hádzanárskej kuchyne: Považskobystričania sa môžu tešiť na veľkú športovú udalosť
Zdroj: Barbora Talačová

Naši hádzanári si nevybojovali tentoraz európsku miestenku, keď im tesne ušla v extralige a aj v Slovenskom pohári. Ale keďže Topoľčany nevyužili svoju miestenku do Vyzývacieho pohára, SZH následne len v utorok oslovil MŠK Považská Bystrica s ponukou zahrať si v tejto prestížnej súťaži. Pre funkcionárov nášho klubu tak začal hektický čas, keďže prihláška do pohárovej Európy sa mohla podať len do štvrtka. Kvôli tomu sa v stredu o 11:00 streli s primátorom mesta, pričom po tomto stretnutí padlo takéto definitívne rozhodnutie.

„Po korektnom rozhovore medzi hádzanárskym klubom MŠK Považská Bystrica a vedením mesta sme dospeli k dohode, že sa v budúcej sezóne prihlásime do Vyzývacieho pohára, za čo primátorovi mesta ďakujeme. Naša tohtosezónna účasť vo Vyzývacom pohári mala vysokú športovú a aj spoločenskú úroveň, preto sme sa rozhodli, že si to zapakujeme. No a zároveň budeme dúfať, že žreb pre nás bude priaznivejší, aby sme sa dostali aspoň o jedno kolo ďalej, čo bude našim minimálnym cieľom,“ povedal nám manažér MŠK Považská Bystrica Ľuboš Cifra.

Jedná o výbornú správu pre fanúšikov, keďže sa nezopakuje predchádzajúce dlhé viac ako osemročné čakanie na európsku súťaž v našom meste, ale pozrieme sa do pohárovej Európy znova po roku. „Ja som veľmi rád, že sa to podarilo, za čo mestu na čele s primátorom ďakujem. Pôsobenie v európskej súťaži má viacero významov, či už je to propagácia mesta, motivácia pre mládež, sviatok pre fanúšikov, no a v neposlednom rade aj športová stránka. Hráči môžu získať medzinárodné skúsenosti, čo je samozrejme prínos. Na druhej strane sezóna bude náročná, keďže prichádzajú ďalšie ťažké zápasy navyše, ale celkový prínos bude jednoznačný,“ vyjadril sa považskobystrický tréner Václav Straka.

Podľa jeho slov cieľom bude odohrať dobré zápasy, v ktorých naberú naši chlapci skúsenosti, ktoré neskôr budú vedieť uplatniť. Ale konkrétny výsledkový cieľ bude záležať aj od žrebu, keďže ten môže byť rôznorodý. Veď v minulej sezóne sme boli síce pri žrebe nasadení, ale dostali sme suverénne najťažšieho možného súpera z Vogošče.

Zoznam všetkých účastníkov Vyzývacieho pohára bude známy po uzávierke prihlášok, ktorá je vo štvrtok, následne by mala EHF zverejniť nasadenie klubov, o čom vás budeme informovať.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrickí hádzanári so šancou na pohárovú Európu: Rozhodne sa v krátkom čase

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie