Filip Chudý Futbal

Okolie Považskej sa má na čo tešiť: Príde k nám aj slávny slovenský klub

V okrese Považská Bystrica sa uskutočnia dva futbalové sviatky. Plevník-Drienové a hlavne Domaniža budú hore nohami.

Ilustračný obrázok k článku Okolie Považskej sa má na čo tešiť: Príde k nám aj slávny slovenský klub
Zdroj: Domanižan

Počas utorka a stredy sa odohrá väčšina zápasov 2. kola najprestížnejšej pohárovej súťaže na Slovensku Slovnaft Cupu, čiže Slovenského pohára vo futbale. V hre budú okrem klubov z najvyššej súťaže aj zástupcovia z Považskobys­trického okresu. V stredu 9. augusta sa u nás odohrajú dva zápasy. Najprv o 17:00 privíta účastník piatej ligy TJ Plevník-Drienové štvrtoligové OFK Malženice a o 17:15 štvrtoligový TJ Partizán Domaniža bude hostiť druholigistu FK Inter Bratislava.

Štvrtýkrát za sebou sa hrá Slovenský pohár vo formáte, že sa doň môžu prihlásiť kluby z piatich najvyšších súťaži, pričom do Domaniže zavíta za ten čas tretí atraktívny súper, predtým to boli Dunajská Streda a Senica. „Opäť sme mali šťastie pri žrebe, čo nás teší. Bude to pre nás ďalšia oslava futbalu, hoci prioritou zostáva pre nás ligová súťaž, no takýto zápas si veľmi radi zahráme. Aj v obci cítiť, že sa tu na to ľudia tešia. Očakávame, že by mohlo prísť aj 500 divákov,“ povedal predsedu klubu z Domaniže Miroslav Kvaššay. Vstupné má byť tri eurá.

„Z historického hľadiska v Domaniži určite slávnejší klub nebol. Samozrejme, nedávno u nás hrali prvoligisti Dunajská Streda a Senica, ale čo sa týka popularity a histórie, ktorá v prípade Interu siaha aj do federálnej ligy, kde zviedol slávnu bitku o titul so Slovanom, tak u nás ešte nikto väčší nehral. Toto je absolútny top,“ uviedol Kvaššay na adresu trojnásobného majstra a šesťnásobného víťaza Slovenského pohára Interu Bratislava.

Ak sa Domaniži podarí postúpiť ďalej, v treťom kole ju čaká víťaz zápasu Nevidzany – Veľké Ludince. To Plevník-Drienové by čakal úspešnejší z dvojice Kysucké Nové Mesto – Sereď, pričom hlavne možná konfrontácia s druholigovou Sereďou láka. „Mužstvo je na pohárový zápas s Malženicami pripravené. Berieme to ako výbornú generálku na ligovú súťaž, ktorá je pre nás prvoradá. Hráči si budú môcť vyskúšať, aké je to hrať proti poprednému štvrtoligistovi, čo je plus. Lákadlom pre nás je aj Sereď. Chalani to určite majú v hlave ako motiváciu, že po Trenčíne by mohol prísť ďalší atraktívny súper,“ prezradil Ján Haladej, predseda klubu TJ Plevník-Drienové. Vstupné na tento duel bude jedno euro.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Spokojnosť mladej Považskobystri­čanky: Monika (17) obstála na vrchole sezóny

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie