Filip Chudý Iné športy

Spokojnosť mladej Považskobystričanky: Monika (17) obstála na vrchole sezóny

Počas prázdnin čakal na mladú stolnú tenistku z nášho mesta Monika Uríková vrchol sezóny. Ako si na ňom viedla?

Ilustračný obrázok k článku Spokojnosť mladej Považskobystričanky: Monika (17) obstála na vrchole sezóny
Zdroj: Archív Moniky Uríkovej

Na jubilejných 60. mládežníckych majstrovstvách Európy v stolnom tenise v portugalskom meste Guimaraes našu krajinu reprezentovala aj 17-ročná Považskobystričanka Monika Uríková. Hráčka TTC Považská Bystrica na vrchole sezóny v prvom kole vyradila domácu Vitoriu Santosovú 4:1 na sety, neskôr ale rovnakým pomerom prehrala so Stinou Kallbergovou zo Švédska. Naša rodáčka, ktorá si zahrala aj vo štvorhre a mixe, práve tieto svoje v poradí štvrté ME považuje za najvydarenejšie, pričom ide podľa nej o jej tretí najlepší výsledok.

„So svojím výkonom som bola spokojná, ale nie úplne, mohlo to byť aj lepšie. A to hlavne v koncovkách a vo výmenách, pretože v tých som robila veľa chýb. Napr. namiesto toho, aby som to ľahko dala na druhú stranu, som to chcela silovo zakončiť a na tomto som stratila veľa bodov v každom sete,“ povedala Uríková.

Tá sa do záverečnej slovenskej nominácie dostala na základe dlhodobej výkonnosti, keď dokazovala svoje kvality na reprezentačných zrazoch, pričom dôležité bolo aj poradie v medzinárodných rebríčkoch. „Bolo ťažké sa na ME vôbec už dostať, ale som rada, že sa mi to podarilo,“ uviedla naša talentovaná stolná tenistka, ktorá ocenila organizáciu európskeho šampionátu.

V najbližšom čase chce pracovať na odstránení svojich nedostatkov, ktoré vidí v kondícii a v otváraní hry. „Na zlepšení budem pracovať s mojou kondičnou trénerkou, ktorá je zároveň aj moja sesternica. Budem mať nad sebou tvrdú ruku, preto dúfam, že to pôjde k lepšiemu. Navyše aj s trénerom pracujeme na odstránení chýb,“ prezradila s tým, že jej najbližším cieľom je dostať sa na februárové ME do 21 rokov v Minsku. „Dá sa tam dostať iba tak, že musím sa dostať do prvej 64-ky v európskom rebríčku. Bude to ťažké, ale idem si za svojím cieľom,“ vyjadrila sa Uríková, ktorá si chce ciele plniť.

Za jej výsledkami sú aj ľudia, ktorí jej pomáhajú, preto ďakuje rodine na čele s dedkom za podporu. „Tiež trénerovi Konrádovi, ktorý so mnou stále pracuje a posúva ma vpred. Taktiež fyzioterapeutke, ktorá ma dávala celú sezónu dokopy, pretože zranenia k tomu patria a najťažšie to bolo s kolenom. Našťastie, už je to na dobrej ceste,“ doplnila mladá Považskobystri­čanka, ktorá poďakovala aj kamarátke Emke za dodávanie síl.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Historický moment, Považská má hráčov na európskom šampionáte! Reakcie vnútri

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie