Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  22 °C
Filip Chudý Hádzaná

Boj o play-off pokračuje: Považskobystričanov čaká extrémne dôležitý zápas

Hádzanárska sezóna sa pomaly dostáva do záverečnej fázy a s ňou aj boj postup do play-off. Uspejú naši hádzanári v jednom z rozhodujúcich súbojov?

Ilustračný obrázok k článku Boj o play-off pokračuje: Považskobystričanov čaká extrémne dôležitý zápas
Zdroj: Barbora Talačová

Situácia v extraligovej tabuľke je päť kôl pred koncom mimoriadne vyrovnaná hlavne medzi tretím a piatym miestom. Najlepšie je na tom Považská Bystrica, ktorá má pred duom Topoľčany, Nové Zámky dvojbodový náskok. A práve Novozámčanov v sobotu o 18:00 hostíme v jednom z kľúčových súbojov o play-off, do ktorého postúpi elitné kvarteto. „Dôležitosť tohto súboja vníma každý. Sezóna sa totiž vyvíja tak, ako sa aj čakalo, čiže je mimoriadne vyrovnaná. Aj teraz je rozdiel len dvojbodový, pričom medzi spomínanými mužstvami sa rozhodne,“ povedal považskobystrický tréner Václav Straka.

Naši hádzanári už dvakrát doma Novým Zámkom za sebou podľahli, no oba súboje boli špecifické. Prvý bol posledným domácim v minulej neúspešnej sezóne. Na konci septembra zas mali Považskobystričania málo času na to, aby nahradili zraneného kapitána Petra Tumidalského, navyše v pôvodnom termíne sa ani nehralo kvôli žalúdočným problémom hráčov MŠK. „To už vôbec neriešime. Odvtedy sme navyše dokázali vyhrať aj v Nových Zámkoch, čiže to určite nie je tak, že by tento súper nebol v našich silách,“ uviedol Straka.

„Ale určite je to kvalitný súper, preto to nie je tak, že nám víťazstvo automaticky padne do lona. Očakávam ťažký zápas, pričom verím, že nám domáce prostredie pomôže. A že prídu opäť aj ľudia v hojnom počte, ako v ostatnom čase aj chodia, stretnutie je totiž extrémne dôležité. Nové Zámky hrajú v tejto sezóne dobre, majú kvalitný káder, preto sa na nich musíme zodpovedne pripraviť a tento duel zvládnuť,“ vyjadril sa tréner MŠK.

Ten ešte nevedel, či bude môcť počítať so Šimonom Macháčom, no ostatní hráči s výnimkou dlhodobých maródov by mali byť k dispozícii. „Hráme s naším priamym konkurentom, čiže ide o štvorbodový zápas. No potom sa hrá ešte o osem bodov, záleží aj od vyžrebovania. Preto ak by sme aj vyhrali, boj o play-off by ešte ukončený nebol,“ doplnil tréner našich hádzanárov.

Podobne to vníma aj naša opora Stanislav Pupík, ktorý si nemyslí, že už súboj proti Novým Zámkom bude kľúčový, hoci pripúšťa, že tento súboj má veľkú dôležitosť. „Lenže dôležitý je každý duel. Aj ten stredajší so Šaľou bol, bude aj ten proti Novým Zámkom. Prvoradé je doma nestratiť body, pričom naším jednoznačným cieľom je v sobotu vyhrať,“ dodal Pupík.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Fantastický úspech Považskobystri­čanky: Monika (17) sa neubránila slzám!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk