Filip Chudý Samospráva Rôzne

Bitka o verejné toalety v Považskej: Kto dal nakoniec najviac?

Považskobystrickí mestskí poslanci rozhodovali o predajoch mestského majetku. Primátor avizuje aj nakupovanie. O ktorú budovu majú záujem?

Ilustračný obrázok k článku Bitka o verejné toalety v Považskej: Kto dal nakoniec najviac?
Zdroj: Dnes24.sk

Mestské zastupiteľstvo v Považskej Bystrici sa na svojom zasadnutí vo štvrtok 30. novembra zaoberalo aj viacerými predajmi mestského majetku. Najväčšia predajná suma, ktorú aj považskobystrickí mestskí poslanci schválili, bola budova bývalej vojenskej správy za 281 000 eur. Najväčší záujem bol ale o iný majetok v centre mesta, konkrétne o bývalé verejné WC spolu s priľahlými pozemkami vedľa domu služieb. Tie dnes slúžia ako kvetinárstvo a pohrebníctvo.

Do verejnej obchodnej súťaže sa prihlásili piati uchádzači. Štyria z nášho mesta (IB Invest, Defender, A – Archa, Pavol Slamka – Pieta) a tiež Vladimír Porubský z Mojzesova, ktorý ponúkol 110 000 eur, ostatní o tisícku menej. V následnej elektronickej aukcii zvýšila A – Archa ponuku na 111 000 eur, čím sa stala úspešným uchádzačom. Uvedené to bolo v materiáloch predložených považskobystrickým poslancom.

Až 19 z nich v hlasovaní s predajom súhlasilo, dvaja sa zdržali (Bandúrová, Keruľ), jeden bol proti (Péli) a dvaja nehlasovali (Jaroš, Karas). Spoločnosť A – Archa, ktorá sa dlhodobo stará o považskobystrické cintoríny, tak získala bývalé verejné WC a 170 metrov štvorcových pozemkov v centre mesta do svojho majetku za spomínaných 111 000 eur. Bol to druhý najväčší predaj mestského majetku na minulotýždňovom zastupiteľstve. Ostatné boli výrazne nižšie.

Ako ale povedal primátor Považskej Bystrice Karol Janas, mesto nechce len predávať prebytočný majetok, ale chce aj kupovať. „Napr. sme oslovili Trenčiansky samosprávny kraj, hoci vieme, že má možno aj iné plány, aby sme získali budovu bývalého generálneho riaditeľstva Považských strojární, kde bola neskôr zdravotnícka škola,“ prezradil považskobystrický primátor.

Ten ďalej uviedol, že hľadajú vhodný priestor pre riaditeľstvo Mestských športových klubov, aby nebolo roztrúsené po meste, pričom budú zrejme musieť hľadať aj priestor pre škôlku. „Jednu škôlku v Strojárenskej štvrti máme totiž v prenájme, pričom majiteľ nám už avizuje, že nemôžeme dlhodobo počítať do budúcnosti s tým, že škôlka tam aj ostatne. Čiže by sa napr. mohla premiestniť do spomínanej budovy, ktorá je v školskom areáli, čo nám vyhovuje,“ dodal Janas.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Známa škola je v meste jedna z najmladších: V tomto ju ale prekoná málokto!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie