Filip Chudý Kultúra

Zvoľte si správne: Bohatý výber aktivít počas jarných prázdnin

V Považskej a okolí nás čakajú počas tohto týždňa nielen voľby, ale aj veľa rôznorodých podujatí. Kam sa môžeme ísť počas neho zabaviť?

Ilustračný obrázok k článku Zvoľte si správne: Bohatý výber aktivít počas jarných prázdnin
Zdroj: TASR

Ježko Sonic

24. februára a 1. marca o 16:00, kino Mier

Super rýchly ježko Sonic z cudzej planéty sa spojí s výrazne pomalším vidieckym policajtom, aby prekazili plány vynaliezavého Dr. Robotnika, ktorý chce s pomocou Sonicových schopností ovládnuť svet a celý vesmír.

Prípad mŕtveho nebožtíka

24. februára o 18:30, kino Mier

Komédia, ktorá si uťahuje z kriminálok, ktorých sú dnes plné televízne obrazovky. Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná už z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie.

Tvorivé prázdniny

25. februára o 9:00, Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum pripravilo tvorivé popoludnie. Odmenou za vaše úsilie budú výrobky, ktoré si odnesiete so sebou domov.

Fašiangy v meste 2020

25. februára o 11:00, pred kinom Mier

Rozlúčka s fašiangovým obdobím pre malých aj veľkých. Kultúrny program začne o 15.30 h.

Labková patrola: Pripravení pomáhať a zachraňovať

26. februára o 16:00, kino Mier

Neohrozená Labková patrola opäť v kinách v špeciálnej epizóde. V Adventure Bay sa schyľuje k veľkolepým automobilovým pretekom a kamaráti Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Skye pomáhajú s prípravami. Animovaný film.

Hokej: Považská Bystrica – Trnava

26. februára o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti nepostúpili do play-off, no sezónu treba so cťou dohrať a naladiť sa víťazne. V stredu hostíme v poslednom domácom zápase sezóny Trnavu.

Sviňa

26. februára o 18:30, kino Mier

Krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Slovenský triler.

Super maznáčikovia

27. februára o 16:00, kino Mier

Túlavý pes Roger je rebel, ktorý pomôže každému, kto je v núdzi. Aj tým, že občas uchmatne jedlo rozmaznaným domácim maznáčikom. Robo City je totiž široko ďaleko to najmodernejšie mesto, aké si viete predstaviť. Jeho obyvatelia si žijú šťastne, pretože takmer všetko obstarávajú roboti. Lenže bezstarostné dni práve končia. Animovaná rozprávka.

Tempos

27. a 29. februára o 18:30, kino Mier

Tento hudobný dokument rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Príbeh filmu je mapovaním cesty z nuly na vrchol – prehry, výhry a fakty. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku.

Hádzaná: Považská Bystrica – Košice

28. februára o 19:00, športová hala

V nadstavbovej časti bojujú naši hádzanári o čo najlepšie miesto pred play-off. Ak si chcú poistiť druhú priečku, treba zvládať domáce duely. A ten proti Košiciam môže byť kľúčový.

SĽUK 70 rokov

28. februára o 19:00, kino Mier

Slovenský ľudový umelecký kolektív si v roku 2019 pripomenul 70. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti uviedol okrem iných programov aj reprezentačný program 70 rokov, v ktorom divákovi ponúkol pohľad na viaceré podoby hudobnej a tanečnej tvorby v SĽUK-u, ktoré formovali tradíciu a súčasnosť tohto výnimočného umeleckého telesa.

Slovenský pohár v tradičnom karate a kobudo

29. februára o 10:00, telocvičňa OA

Telocvičňa Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici bude dejiskom 3. kola Slovenského pohára v tradičnom karate a kobudo.

Futbal: Považská Bystrica – Domaniža

29. februára o 10:00, umelá tráva

Záverečné prípravné stretnutie mužov Považskej Bystrice v rámci zimnej prípravy. V generálke privítajú Domanižu.

Ľadová sezóna 3

29. februára o 16:00, kino Mier

NeNORMálny ľadový medveď Norm spolu s nezničiteľnými lumíkmi je späť. Cool partička bude tentoraz zasahovať až v ďalekej Číne. Celý Sever je hore nohami z príprav na svadbu Normovho starého otca, ktoré má na starosti Norm. Animovaná komédia.

Hokejbal: Považská Bystrica – Petržalka

1. marca o 13:00, hokejbalové ihrisko

Považskobystrickí hokejbalisti bojujú o čo najlepšiu pozíciu pre play-off. Šancu majú aj na víťazstvo v základnej časti. Potrebujú však zvládať domáce stretnutia.

Slušní chlapci

1. marca o 18:30, kino Mier

Režisér a scenárista Guy Ritchie opäť prichádza so štýlovou akčnou komédiou plnou hereckých hviezd. Dej sa točí okolo Američana Mickeyho Pearsona, ktorý si v Londýne vybudoval výnosné marihuanové impérium. Keď sa v podsvetí začne šuškať, že chce skončiť s biznisom a odísť z trhu, rozbehne sa kolotoč klamstiev, úplatkov, vydierania a zákerných podrazov, v ktorom chce každý zo zúčastnených získať čo najväčší podiel pre seba.

Beáta Kočner Bencová / Za všetkým hľadaj ženu

MG art galéria

Výstava Beáty Kočnerovej Bencovej s názvom Za všetkým hľadaj ženu potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 28. februára. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00. Vernisáž výstavy túto stredu.

Výstava výtvarných prác

ZUŠ IWK

V priestoroch školskej galérie Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa prebieha výstava prác mladších žiakov školy. Potrvá do 6. marca. Otvorené je počas pracovných dní od 10.00 do 17.00 h.

FotoRozkvet 2019

Kino Mier

Repríza výstavy fotografií z 19. ročníka letnej fotografickej súťaže organizovanej VMČ Rozkvet. Výstava potrvá do 31. marca 2020. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, v stredu až do 18.00 h a cez víkendy počas prevádzky PX Centra.

Ženy v národno-emancipačnom hnutí 19. storočia a štúrovci

Vlastivedné múzeum

Pozrime sa na štúrovské obdobie 19. storočia zo ženskej perspektívy! Okrem informačne bohatých banerov si návštevníci môžu pozrieť ukážky z historického fondu vlastivedného múzea, modely dobových kostýmov a ďalšie artefakty ilustrujúce ženský svet z konca 19. storočia. Výstava bude pre verejnosť sprístupnená v pracovných dňoch od 7.00 – 15.00 h, posledný vstup je o 14:30 hodine. Výstava začína 31. januára a potrvá do 31. marca.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie