Rôzne

Zverejnili 30 top učiteľov Slovenska: Medzi nimi aj známa tvár z Považskej

Organizátori ocenenia Učiteľ Slovenska dostali rekordný počet prihlášok, z ktorého vybrali 30 mien. Medzi nimi aj Annu Jančovú.

Ilustračný obrázok k článku Zverejnili 30 top učiteľov Slovenska: Medzi nimi aj známa tvár z Považskej
Zdroj: Anna Jančová

Viac ako 1100 nominácií dostali tento rok organizátori ocenenia pre najlepších učiteľov Slovenska. Prihlášku si nakoniec podalo rekordných 164 z nich. Ocenenie Komenského inštitútu Učiteľ Slovenska zviditeľňuje a oceňuje prácu tých pedagógov, ktorí pri vzdelávaní využívajú inovatívne metódy, všestranne podporujú svojich žiakov a študentov a zároveň sú inšpiráciou pre svojich kolegov.

Do národného kola tretieho ročníka ocenenia sa mohli prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich mohla tiež široká verejnosť.

Vybrali 30

„Nominácií sme dostali 1101, prihlášku do ocenenia poslalo 164 učiteľov, 129 žien a 35 mužov. Viac ako trojnásobný počet nominácií a viac ako dvojnásobný počet prihlášok, v porovnaní s minulým rokom, svedčí o tom, že cena Učiteľ Slovenska sa u nás etablovala a je o ňu záujem, čo nás teší,“ zhodnotila koordinátorka ocenenia Učiteľ Slovenska Lucia Lichá. Ako dodala, 50 percent nominácií poslali žiaci a študenti, 19 percent rodičia. Na výber finalistov mala porota stanovené kritériá, ktoré sú v súlade so svetovým formátom Global Teacher Prize.

Komenského inštitút ešte pred prázdninami zverejnil mená 30 pedagógov, ktorí postúpili do užšieho výberu ocenenia. Z nich, po ďalšom kole hodnotení, porota vyberie desiatich a organizátori ich verejnosti predstavia začiatkom septembra. Meno Učiteľa Slovenska bude známe v októbri, pričom víťaza čaká okrem finančnej odmeny aj cesta na svetové finále Global Teacher Prize 2021.

Naše zastúpenie

V nominácii sa nachádza aj považskobystrická rodáčka Anna Jančová, ktorá momentálne učí na súkromnej Spojenej škole EDUCO v Námestove angličtinu a ruštinu. Jej rukami však prešli stovky žiakov z Považskej Bystrice a okolia. Učila na Gymnáziu v Považskej Bystrici, kde bola aj zástupkyňou a známa je tiež z jazykovej školy Enjoy School.

„Teší ma, keď žiaci odchádzajú z hodiny s úsmevom, teší ma, keď nastane ,aha!ʻ moment a oni začnú o veciach ináč premýšľať. Teší ma, keď sa mi žiaci otvoria, teší ma spätná väzba od ich rodičov, tešia ma dobré ohlasy od mojich kolegov na nápady, ktoré šírim,“ svieti pri jej mene na stránke organizátora súťaže.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie