Krimi

Zrážka osobného s nákladným vozidlom: Zranení skončili v nemocnici!

Záchranné zložky museli zasahovať pri ďalšej nehode na Považí, tentoraz sa odohrala pri obci Horná Poruba.

Ilustračný obrázok k článku Zrážka osobného s nákladným vozidlom: Zranení skončili v nemocnici!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík informoval o dopravnej nehode osobného a nákladného motorového vozidla, ktorá sa stala na ceste č. II/574 v katastri obce Horná Poruba (okres Ilava).

Zranená posádka auta

Na zásah boli vyslaní piati príslušníci HaZZ z Dubnice nad Váhom s jedným zásahovým vozidlom a traja hasiči z Trenčína so sanitným vozidlom HaZZ. „Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že havarované vozidlá sa nachádzali na vozovke, pričom blokovali jeden jazdný pruh,“ opísal hovorca.

„V dôsledku dopravnej nehody sa zo štyroch účastníkov zranili dve osoby – posádka z osobného automobilu, pričom vodič zostal zakliesnený vo vnútri vozidla. Zraneným osobám poskytovali prvotné ošetrenie a predlekársku pomoc zdravotníci ZZS,“ povedal Petrík.

Transport do sanitky

Zasahujúci hasiči podľa jeho slov zabezpečili miesto udalosti a pomocou hydraulického zariadenia postupne vyslobodili zakliesnenú osobu z havarovaného automobilu a následne transportovali do sanitného vozidla RLP. „Súčasne skontrolovali zdravotný stav posádky z nákladného vozidla a ošetrili druhú zranenú osobu z osobného vozidla, ktorá bola taktiež odvezená na ďalšie ošetrenie do nemocnice,“ doplnil.

Následne príslušníci HaZZ vykonali na vozidlách protipožiarne opatrenia po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície. „K úniku prevádzkových kvapalín z havarovaných vozidiel nedošlo,“ dodal hovorca KR HaZZ v Trenčíne s nehode, ktorá bola ohlásená 18. júla po 9.00 h.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie