Filip Chudý Rôzne

Zóna bez peňazí opäť v Považskej Bystrici: Čo ide najviac na odbyt?

Aj tento rok sa môžete tešiť na obľúbené podujatie Zóna bez peňazí, ktoré podporuje druhotné využitie tovarov. Všetko za bezkonkurenčné ceny – 0 eur.

Ilustračný obrázok k článku Zóna bez peňazí opäť v Považskej Bystrici: Čo ide najviac na odbyt?
Zdroj: TASR

Posledná novembrová sobota bude už šiestykrát v Považskej Bystrici patriť celoslovenskej akcii Zóna bez peňazí, ktorá získava čoraz väčšiu popularitu. Ide vlastne o burzu rôznych vecí, na ktorej nepotrebujete peňaženku, keďže sa na nej neplatí a všetko je za nula eur. V Považskej Bystrici sa uskutoční vďaka KC Cooltajner opäť vo foyer Domu kultúry OZK, a to v sobotu 30. novembra od 9.00 h do 17.00 h.

Projekt Zóny bez peňazí vznikol na základe myšlienky, že veci, ktoré už nepotrebujeme, môže využiť niekto druhý. Môžu mu priniesť úžitok, či urobiť radosť. Veci tak nájdu svoje druhotné využitie, šetrí sa tým príroda, ale aj peňaženky.

„Prakticky všetko zostáva na takom princípe, aký už ľudia poznajú z minulosti. Jedinou zmenou je iba to, že zbierku nechávame priamo až na sobotu a nebudeme veci zbierať deň dopredu, pretože toho bolo veľa. Tento rok teda ľudia môžu nosiť veci v sobotu od 9.00 do 12.00 h, potom už nie, aby sa to všetko stihlo rozobrať,“ povedal Tomáš Bořuta, riaditeľ KC Cooltajner.

Ten ďalej uviedol, že najviac každoročne býva oblečenia, cca až 80 percent zo všetkých vecí. Potom býva veľa aj vecí do domácnosti, kuchyne, elektrospotrebičov, hračiek a pod. „Ľudia môžu veci iba priniesť, alebo si len prísť niečo zobrať, to je už na nich. Ideálne je, že keď už niečo prinesú, aby si aj niečo odniesli, aby sa veci zbytočne nekopili,“ vysvetlil.

Veci, ktoré zostanú, sa budú baliť hneď v ten deň a počas najbližších dvoch týždňov sa budú presúvať na východné Slovensko. „Tam máme kolegiálne občianske združenie, ktoré pracuje so sociálne vylúčenými ľuďmi, čiže sa im podobná pomoc zíde,“ dodal Bořuta.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie