Filip Chudý Rôzne

Známu budovu v Považskej prerábajú: Vieme, čo všetko v nej má byť, FOTO

Prvé rekonštrukčné práce v budove bývalej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici finišujú. Čo v nich má byť?

Ilustračný obrázok k článku Známu budovu v Považskej prerábajú: Vieme, čo všetko v nej má byť, FOTO
13
Galéria

Bývalé sídlo generálneho riaditeľstva Považských strojární, ktoré mladší Považskobystričania poznajú ako bývalú budovu strednej zdravotníckej školy na Ulici Odborov, sa prerába. Túto nehnuteľnosť získala radnica do svojho majetku zámenou pozemkov od Trenčianskeho samosprávneho kra­ja.

Do tejto budovy by sa podľa plánov mesta mala presťahovať škôlka z Mierovej ulice, zo športovej haly sídlo Mestských športových klubov, vzniknúť tu má mestské múzeum a na prízemí si majú nájsť svoje zázemie aj rôzne organizácie.

Prvé a druhé podlažie budovy má už onedlho patriť materskej škole, kam sa má presahovať päť tried. „Predškolské zariadenie, ktoré momentálne sídli na Mierovej ulici nie je v mestských priestoroch. Ich majiteľ nám avizoval, že má s nimi už iné plány a preto sme museli prikročiť k hľadaniu náhradného miesta,“ vysvetlil primátor Karol Janas (Smer – SD, SNS, SZ) s tým, že potrebná tam bude kuchyňa, sociálne zariadenia aj výťah.

V mestskom rozpočte je na túto rekonštrukciu vyčlenených 500 000 eur, prvé práce robia pracovníci MŠK. „Samotnú prestavbu materskej školy dáme realizovať stavebnej firme prostredníctvom verejnej súťaže. Konečný termín na sťahovanie je koniec tohto roka. Chceli by sme to stihnúť do septembra, no sme si vedomí toho, že sa môže natiahnuť verejná súťaž a tak sme si termín dali do konca kalendárneho roka,“ doplnil.

Najvrchnejšie poschodie budovy by už o niekoľko mesiacov malo byť domovom mestského múzea, kde sa plánujú vystavovať exponáty zamerané na históriu mesta, okolitú prírodu, ale aj Považská strojárne.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Budova bývalej SZŠ Považská Bystrica: Má tam byť škôlka či múzeum
13
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie