Filip Chudý Krimi

Známa križovatka s novou vážnou nehodou: Ťažko zranený mladík (22), FOTO

Patrí medzi najznámejšie križovatky v okrese Považská Bystrica, pričom sa na nej už odohralo viacero dopravných nehôd. Čo sa stalo tentoraz?

Ilustračný obrázok k článku Známa križovatka s novou vážnou nehodou: Ťažko zranený mladík (22), FOTO
4
Galéria

Dopravní policajti z Považskej Bystrice dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej sa ťažko zranil mladý vodič. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke s tým, že 22-ročný vodič Škody Fabia viedol motorové vozidlo smerom od obce Plevník – Drienové do Považskej Bystrice.

„V križovatke, v dôsledku nerešpektovania dopravnej značky ,daj prednosť v jazde!ʻ, vošiel do jazdnej dráhy, po hlavnej ceste idúcemu osobnému motorovému vozidlu BMW 3, ktoré viedol 29-ročný vodič. Vodič BMW už nedokázal zrážke s Fabiou zabrániť a následne došlo k ich stretu,“ opísala nehodu polícia.

„Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu vodiča vozidla Škoda Fabia a k ľahkému zraneniu vodiča vozidla BMW. Dopravní policajti alkohol u vodičov nezistili. Celková škoda na vozidlách bola odhadnutá na asi 2500 €,“ pripojili.

V tomto prípade išlo o križovatku tvaru „T“, ktorá je podľa mužov zákona umiestnená v rovnom úseku a je dobre prehľadná. „A aj napriek tomu, mladý vodič nerešpektoval dopravnú značku a do križovatky vošiel v čase, keď po hlavnej ceste jazdilo iné vozidlo,“ konštatovalo KR PZ v Trenčíne.

To upozorňujeme vodičov, najmä tých mladších s krátkou praxou vo vedení motorového vozidla, aby nepreceňovali svoje schopnosti. „Pokiaľ nie ste si istý, že môžete do križovatky bezpečne vojsť a ňou aj bezpečne prejsť, radšej počkajte a poriadne sa rozhliadnite. Jazdite opatrne a zbytočne neriskujte a nehazardujte so svojim životom a zdravím,“ dodali.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj policajné zábery z nehody.

FOTO z vážnej nehody v okrese Považská Bystrica
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie