Rôzne

Zmena na Okresnom súde v Považskej: Róbert Jankovský sa vzdal funkcie

Turbulentné mesiace na považskobystrickom súde pokračujú. Vieme, koho ministerka Kolíková poverila vedením.

Ilustračný obrázok k článku Zmena na Okresnom súde v Považskej: Róbert Jankovský sa vzdal funkcie
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Okresný súd (OS) v Považskej Bystrici prechádza turbulentným obdobím. Nielen že sťahoval, z funkcie bola v januári 2020 pre manažérske zlyhanie odvolaná aj jeho dlhoročná predsedníčka Helena Loduhová.

Po jej odvolaní aktuálne prebieha už štvrté výberové konania na obsadenie postu predsedu.

Vzdal sa

Vedenie súdu po Loduhovej prevzal podpredseda Róbert Jankovský, ale ani to už najnovšie neplatí.

„Róbert Jankovský sa k 31. júlu 2020 vzdal funkcie podpredsedu súdu,“ povedal Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR. Jankovský bol vo funkcii od 12. februára 2009.

Keďže od 1. augusta 2020 nebola na OS Považská Bystrica obsadená žiadna riadiaca funkcia, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) poverila plnením úloh predsedu súdu sudkyňu považskobystrického súdu Katarínu Krivulčíkovú. „A to do vymenovania nového predsedu,“ doplnil Bubla.

Hľadanie predsedu

Ako sme už informovali, Krivulčíková sa v stanovenom termíne ako jediná prihlásila do štvrtého výberového konania na obsadenie predsedníckej stoličky, pričom proces výberu stále prebieha.

Prvé tri výberové konania boli neúspešné. Do prvého výberového konania sa prihlásil len Jankovský, ale svoju žiadosť stiahol. Preto bolo vyhlásené druhé výberové konanie, do ktorého sa už neprihlásil nikto. Do tretieho sa prihlásil opäť iba Jankovský, pričom pred výberovou komisiou uspel, ale ministerka spravodlivosti sa ho rozhodla nevymenovať do funkcie. Aj s ohľadom na výsledky výberového konania o ňom totiž mala pochybnosti.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie