Filip Chudý Šport Iné športy

Zmena na lavičke považskobystrických panterov: Niektorí ťahajú, iní sa vezú

Pred začiatkom nadstavby Slovenskej hokejovej ligy sa rozhodlo vedenie HK 95 Považská Bystrica k zmene v realizačnom tíme.

Ilustračný obrázok k článku Zmena na lavičke považskobystrických panterov: Niektorí ťahajú, iní sa vezú
Zdroj: HK 95 Považská Bystrica

Na facebookovej stránke HK 95 Považská Bystrica sa objavila informácia, že vedenie klubu sa rozhodlo ukončiť spoluprácu s trénerom Miroslavom Nemčekom, „ktorého práca, činnosť, správanie a takisto pracovné zaťaženie pri dorasteneckom mužstve Púchova, nemohlo byť pri tíme mužov naďalej akceptované a už nebude pôsobiť v štruktúrach klubu,“ uvádzajú s tým, že hlavným trénerom bude Juraj Firit a jeho asistentom ostáva Juraj Ďurkech, ktorý kvôli doliečovaniu sa zo zranenia nemôže nastúpiť na súťažný zápas.

Túto správu nám potvrdil aj manažér klubu Ján Zlocha st. „Tréner Nemček mal toho veľa. Ani v tejto nadstavbe by nedokázal byť na všetkých zápasoch, preto sme sa dohodli, že ukončíme spoluprácu. Nemalo proste význam to naťahovať. Etapa, počas ktorej sme chceli, aby nám pomohol, sa skončila,“ povedal.

Podľa slov klubového manažéra už neplánujú žiadne doplnenie realizačného tímu. „Táto sezóna je špecifická. Navyše nám urobili škrt cez rozpočet zranenia hráčov, čo sa v ostatnom čase odrazilo aj na výsledkoch. Ešte stále nektorí hráči nie sú úplne v poriadku a ďalší ani nehrajú. Pokúsime sa však zabojovať o play-off s tým, čo máme,“ konštatoval Zlocha st.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Ak však chceme zabojovať o play-off, na ktoré pred začiatkom nadstavby strácame osem bodov, ako veľmi dôležité sa javia hneď prvé dva zápasy, ktoré hráme na ľade našich tabuľkových susedov v Leviciach (streda 22.1.) a v Trnave (piatok 24.1.). „Tiež si myslím, že úvod nadstavby bude veľmi dôležitý. Hrá sa však ešte o 36 bodov, čo je veľké množstvo. Uvidíme, ako to dopadne. Šancu v nadstavbe opäť dostanú aj mladší chalani, no už by nám mal pomôcť aj Milan Drevenák,“ pripojil manažér HK 95.

Hráčske zmeny sa pred koncom prestupového obdobia v klube neplánujú. „Hráčsky trh je obmedzený. A keď je už aj nejaký hráč voľný, je tak drahý, že si ho nemôžeme dovoliť. Navyše teraz, keď sa nevypadáva, dávame cielene väčší priestor našim odchovancom, aby sme vedeli, s kým môžeme v budúcnosti počítať. Veríme, že chalani sa chytia šance a nezabalia boj o play-off už v úvode nadstavby. Máme hráčov, ktorí to ťahajú, no aj veľa takých, čo sa prakticky len vezú. Robíme si o nich teraz dôležitý obraz do budúcnosti,“ dodal Zlocha st.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie