Filip Chudý Rôzne Iné športy

Zimný štadión v Považskej dostáva nový šat: Čo všetko tu pribudne? VIDEO a FOTO

Považskobystrický zimný štadión sa mení, pričom bude mať nielen hokejové využitie. Čo všetko na ňom vonia novotou?

Ilustračný obrázok k článku Zimný štadión v Považskej dostáva nový šat: Čo všetko tu pribudne? VIDEO a FOTO
30
Galéria

Zimný štadión v Považskej Bystrici má už viac ako 40 rokov, čo na jeho súčasnom stave vidieť. Preto prechádza v ostatných rokoch rekonštrukciami, tento rok prišla na rad ľadová plocha, mantinely, ale aj sociálne zariadenia. Táto rekonštrukcia už bola nutná aj z hľadiska toho, že výnimka pre náš zimný štadión skončila v apríli tohto roka, čiže ak by k rekonštrukcii neprišlo, nemohli by sa od novej sezóny na ňom hrávať zápasy. Takto HK 95 Považská Bystrica môže pokračovať v činnosti, ale nielen to. Aktuálne už spravená betónová hracia plocha totiž ponúka nové možnosti, vďaka čomu môže byť zimný štadión využívaný aj v lete.

„Pribudne nám akoby druhá športová hala, keďže sa tu už budú dať hrať aj iné druhy športov. To nás teší, keďže je tu aj dostatočná kapacita pre divákov, pričom bude určite lákavejšie hrať tu, ako v školských telocvičniach. Preto dáme zimný štadión v letných mesiacoch k dispozícii aj pre iné športy, ako napr. basketbal, volejbal, inline hokej a pod. Chceme, aby sa tieto priestory využívali aj v lete, nielen v zime,“ povedal primátor mesta Karol Janas.

Osadené sú už aj mantinely, len sa na ne ešte budú inštalovať plexisklá, navyše sa budú dorábať lavičky na striedanie a trestné lavice. Pred dokončením sú sociálne zariadenia pre návštevníkov a pracuje sa aj na sprchách v kabíne hostí. „Pri spracovaní vrchnej vrstvy betónu sme na hracej ploche vytvorili jednoliaty celok, ktorý má lesk a lepšie povrchové vlastnosti, ako tvrdosť a trvácnosť, čím sme na 20 rokov vyriešili povrch pre letné športy ako inline a pod.,stačí len nakresliť čiary,“ uviedol Martin Žilinčík zo spoločnosti Aktiv Pro, realizátora prác.

Tie prebiehajú podľa slov primátora podľa plánu, pričom si pochvaľoval aj to, že celkové náklady sú vďaka vysúťaženiu na úrovni cca 260 až 270-tisíc eur a od Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) dostali dotáciu vo výške zhruba 34 000 eur na mantinely. „Veríme, že rekonštrukcie tu budú v budúcnosti pokračovať. Máme prisľúbené ďalšie dotácie zo SZĽH, preto by sa mohlo rekonštruovať aj zázemie štadióna, chodby, priestory pri vstupoch na zimný štadión a pod., aby to tu nejako vyzeralo,“ vyjadril sa Janas s tým, že hľadisko sa zatiaľ neplánuje rekonštruovať.

Považskobystrický zimák sa mení: Pozrite si jeho aktuálnu podobu
1
Galéria

Prvá skúšobná prevádzka ľadovej plochy má byť 7. augusta, ak sa neukážu problémy, 14. augusta chcú štadión odovzdať klubu, aby mohol začať športovú prípravu na novú sezónu. „Síce by sme už radi išli na ľad, ale my sme predovšetkým radi, že budeme mať vôbec kde hrať hokej. Ja som z toho celého nadšený, pretože som do poslednej chvíle neveril, že sa tu bude niečo robiť, našťastie to prešlo,“ doplnil manažér HK 95 Ján Zlocha s tým, že ešte je veľa vecí, ktoré by bolo treba zrekonštruovať, na čele so šatňami, sprchami pre deti, zateplením atď. Teší ho tiež to, že už by nemali dostávať pokuty od SZĽH za nedostatky na štadióne, pričom si poradia aj s tým, že keďže ešte nemajú ľad, musia z toho dôvodu odvolať prvé prípravné zápasy.

Rekonštrukcia považskobystrického zimného štadióna: Pozrite si jeho vynovenie
30
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Päťročné čakanie radosť neprinieslo: Čo Považskobystričanov zradilo? VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie