Filip Chudý Rôzne

Zaujímavosti nielen z histórie Považského hradu: Poznáte ich aj vy?

Po obnove Považského hradu, na ktorý pribudli viaceré atrakcie, sa začína písať nová časť jeho bohatej histórie. Ako sa vyznáte v našom hrade?

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavosti nielen z histórie Považského hradu: Poznáte ich aj vy?
Zdroj: Obnova Považského hradu

Dominantou nášho mesta je bez pochýb aj Považský hrad, ktorý bude od soboty 22. júla opätovne po obnove sprístupnený verejnosti. Začne sa tak písať nový diel jeho histórie, ktorá je naozaj bohatá. Zažil mnohých majiteľov, bol aj vypálený, či predaný. Čo o ňom viete vy? Overte si pomocou kvízu, či sa vyznáte v Považskom hrade. Kvíz bol zostavený z voľne dostupných materiálov na stránke mesta a Združenia hradu Bystrica.

V kvíze sa vám postupne zobrazí 10 otázok. Ku každej otázke máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa svojim priateľom.

Hrajte tu: Poznáte zaujímavosti o Považskom hrade? Skúste KVÍZ a otestujte sa

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Na Považskom hrade pribudol náučný chodník: Aké atrakcie ponúka? FOTO a VIDEO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie