Filip Chudý Hádzaná Video

Zaslúžený potlesk plných tribún: Považská v Rusku zabojuje o postup, VIDEO

Európske pohárové dobrodružstvo sa pre Považskú Bystricu začalo pred zaplnenou halou proti lídrovi ruskej ligy. Čítajte ohlasy.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V Považskej Bystrici sa predstavil v rámci Vyzývacieho pohára líder ruskej ligy HC Victor Stavropoľ, ktorý v tejto sezóne ešte neprehral. A v našej športovej hale bolo vidieť prečo, ide totiž o kvalitné mužstvo so zaujímavými hráčmi, ktoré hrá vo vysokom tempe. A hoci mal súper veľkú kvalitu, považskobystrickí hádzanári za nimi kvalitou nezastávali, len urobili o trochu viac chýb, resp. súperov brankár mal viac zákrokov. Preto sa zrodila naša prehra 27:29, ale pred nedeľnou odvetou (24.11.) je všetko otvorené a stále sa dá postúpiť.

Brankár Ladislav Kovačin v tom mal jasno, keďže sme doma prehrali o dva góly, vonku treba vyhrať minimálne o tri góly. „Na pôde súpera to však pôjde jedine tak, že minimalizujeme naše chyby a pôjdeme úplne naplno. Nemôžeme byť ustráchaní ako v prvom polčase, keď obrana neplnila všetky veci a ani my brankári sme veľmi nepomohli. Po zmene strán sme sa však zlepšili a už sme im boli vyrovnaným súperom,“ povedal.

Domáci tréner Václav Straka bol sklamaný, že to neskončilo aspoň remízou, keď sme počas druhého polčasu dokázali zmazať náskok súpera, ktorý si vypracoval vo fáze po zranení Anura Burnazoviča. „V závere sme urobili niekoľko chýb, ale musíme rešpektovať kvalitu súpera. Prehrať s ním o dva góly nie je hanba. V Rusku to bude minimálne rovnako náročné, ako to bolo teraz, ale nevzdávame sa,“ vyjadril sa tréner MŠK.

„Škoda viacerých nevyužitých príležitostí, pričom aj brankár súpera mal dobré zákroky. Ale mali sme aj dobré momenty. V závere nám trochu dochádzali sily, keďže nám počas zápasu vypadol Anur Burnazovič, čím sme mali menej variantov. Chalani však bojovali, v obrane sa rozdali, preto škoda výsledku,“ doplnil Straka.

Tesná dvojgólová prehra mrzela aj Tomáša Valla, podľa ktorého ich súper trochu prekvapil rýchlosťou, keďže v zápasoch ktoré videli pôsobil iným dojmom. „Každú našu chybičku využili, nie náhodou sú lídrom ruskej ligy. Do odvety však pôjdeme s tým, že nemáme čo stratiť a stále máme šancu postúpiť. Treba sa však dobre pripraviť, lebo aj tento zápas sa zlomil na detailoch. Miestami sme neplnili taktické pokyny, čo súper využil,“ konštatoval Vallo s tým, že im citeľne chýbal aj zranený Anur Burnazovič.

Tomu súper v prvom polčase priľahol nohu, pričom krik nášho hráča od bolesti bolo počuť až na tribúnu a museli ho odviesť do nemocnice na nosidlách. Čo sa týka jeho zdravotného stavu, dobrou správou je, že najhoršie prognózy sa našťastie nenaplnili. Nohu zlomenú nemá, ale presný rozsah zranenia a dĺžku absencie odhalia až ďalšie vyšetrenia.

MŠK Považská Bystrica – HC Victor Stavropoľ 27:29 (13:17)

MŠK: Kovačin, Pčola, Dobroň – Sloboda, Bystrický 1, Ivanicja 5, Maliar, Burnazovič, Petričenko 3, Jurák 6, Briatka 2/1, Štefina, Zábavčík, Vallo 8/2, Valášek, Gardian 2
HC Victor: Zabolotskyj – Krivenko, Mazurov 2, Nekrasov 2, Iltinskij 1, Kuretkov 8/3, Charitonov, Kasatkin 3, Cokol, Otrezov 4, Pasenov 5, Volkov 3, Vračevič 1
Rozhodovali: Emil a Ernest Aghakišiovci (Azerbajdžan), vylúčení: 2 – 3, 7 m hody: 4/3 – 4/3, 1200 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie