Zápisy: ZOZNAM najžiadanejších považskobystrických škôl

V Považskej Bystrici prebehli zápisy na povinnú školskú dochádzku. Pozrite si, o ktoré základné školy v našom meste bol aký záujem.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Zápisy: ZOZNAM najžiadanejších považskobystrických škôl
Zdroj: TASR

Koncom apríla sa konal zápis detí na povinnú školskú dochádzku v základných školách v Považskej Bystrici. Podľa školského zákona je zákonný zástupca dieťaťa povinný prihlásiť dieťa na plnenie školskej dochádzky v základnej škole. Zapísané musia byť aj tie deti, ktorých rodičia požiadajú o odklad povinnej školskej dochádzky, resp. tie, ktoré budú so súhlasom riaditeľa našej základnej školy plniť školskú dochádzku v zahraničí.

Spolu bolo v meste zapísaných 460 prvákov, znie informácia z považskobys­trickej radnice.

Ako prezradila hovorkyňa mesta Považská Bystrica Iveta Kováčiková, aj tento rok rodičia žiadali pre svoje deti odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky o jeden školský rok. „Rodičia v tomto roku požiadali celkovo v prípadoch 71 detí o odklad povinnej školskej dochádzky. Do školských lavíc by tak v školskom roku 2017/2018 malo zasadnúť 388 prváčikov,“ doplnila mestská hovorkyňa.

Vedúci Odboru školstva a sociálnych vecí na považskobystrickom mestskom úrade Jozef Bielik nás informoval, že najväčší záujem bol opäť o ZŠ Slovenských partizánov, kde sa tento rok prihlásilo 80 prvákov. V top 3 aj po roku zostali ZŠ Nemocničná a ZŠ Školská, len si vymenili poradie. Aký bol záujem o základné školy v Považskej Bystrici z pohľadu zapísaných prvákov pre budúci školský rok, to si môžete pozrieť v tabuľke.

Počty zapísaných prvákov na ZŠ v Považskej Bystrici

1. ZŠ Slovenských partizánov – 80 detí
2. ZŠ Nemocničná – 65 detí
3. ZŠ Školská – 62 detí
4. ZŠ Slovanská a ZŠ SNP – po 50 detí
6. SZŠ DSA Rozkvet – 47 detí
7. ZŠ Stred – 39 detí
8. ZŠ Považské Podhradie – 26 detí
9. ZŠ svätého Augustína – 22 detí
10. ZŠ Považská Teplá – 19 detí

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrickí učitelia sa dočkali pocty: Zoznam a FOTO ocenených

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk