Filip Chudý Rôzne

FOTO z čarovného miesta: Vianočné trhy v Považskej

S vianočným týždňom sa v našom meste začali aj vianočné trhy. Hneď v ich úvode navštívili desiatky stánkov stovky Považskobystričanov. Čo ponúkajú?

Ilustračný obrázok k článku FOTO z čarovného miesta: Vianočné trhy v Považskej
29
Galéria

V pondelok v dopoludňajších hodinách sa začali tohtoročné tradičné vianočné trhy pred kinom Mier. Ich začiatok bol naplánovaný na približne 10:00, ale niektorí stánkari sa rozbaľovali postupne aj po tejto hodine. „Na týchto trhov budú predovšetkým naši domáci remeselníci, ktorých doplnia aj ďalší z iných miest,“ prezradila Anna Kardošová, riaditeľka PX Centra, ktoré podujatie organizuje.

Pred kinom Mier a v jeho blízkom okolí, keďže stánky sa nachádzajú aj na chodníku smerujúcom na Námestie Andreja Hlinku, sa už v prvých hodinách vianočných trhov premleli stovky ľudí. Postupom času navyše očakávali organizátori zvyšujúcu sa návštevu, ktorá mala súvisieť aj s kultúrnym programom, v ktorom vystúpili SZUŠ Stella a folklórne skupiny Štepnícka skala, Praznovanka a Manínec.

Návštevníci vianočných trhov môžu v stánkoch nájsť rôzne ručné výrobky, kúpiť si módne doplnky, resp. si len vychutnať atmosféru vianočných trhov pri punči alebo dobrom jedle, ktoré je typické pre takéto podujatia. Veľkému záujmu sa tešil aj veľký ručne vyrezávaný betlehem umiestnený priamo pred vchodom do kina Mier.

Vianočné trhy v Považskej Bystrici potrvajú do stredy, no už len v utorok bude možnosť si kúpiť živé vianočné stromčeky, ktoré sa predávajú hneď vedľa hudobného pódia pred kinom Mier. Koniec trhov počas jednotlivých dní záleží podľa slov riaditeľky PX Centra Anny Kardošovej na tom, aký bude záujem návštevníkov trhov hlavne v hodinách, keď už bude tma.

Vianočné trhy v Považskej Bystrici: Atmosféra pri kine Mier
29
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Vianočný týždeň plný možností zábavy: Výber toho najlepšieho z Považskej

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie