Filip Chudý Hádzaná

Záchranka odviezla najprv Chudobu, potom to skolilo aj ďalších hráčov: Čo sa deje v našom tíme?

Považskobystrickí hádzanári museli domáci duel s Novými Zámkami preložiť. Ako sú na tom teraz?

Ilustračný obrázok k článku Záchranka odviezla najprv Chudobu, potom to skolilo aj ďalších hráčov: Čo sa deje v našom tíme?
Zdroj: Barbora Talačová

Na sobotu naplánovaný zápas 3. kola hádzanárskej extraligy MŠK Považská Bystrica – Štart Nové Zámky bol pre žalúdočné problémy viacerých hráčov MŠK preložený na náhradný termín, ktorým je utorok 27. septembra o 18:00. „Verím, že viróza už prešla. V pondelok máme prvý tréning, predpokladám, že na ňom už uvidím kompletný tím,“ povedal považskobystrický tréner Václav Straka, ktorý nemal správy o tom, že by nejaký hráč mal mať ešte žalúdočné problémy.

„Vyzerá to tak, že to začalo u Radima Chudobu, u ktorého to prepuklo na pohárovom zápase s Vajnormi, dokonca ho musela odviesť záchranná služba. Tam to asi niekde vzniklo, lebo následne vo štvrtok desať hráčov malo túto virózu a neboli schopní hrať,“ prezradil Václav Straka.

Ten si myslí, že viróza už hráčov trápiť nebude. Aktuálne trochu väčším problémom môže byť to, že hráči MŠK majú približne päťdňový tréningový výpadok a ich organizmus dostal zabrať a bude zoslabnutý, ale podľa trénera to bude dobré. „Máme teraz skrátený mikrocyklus, keďže hráme už v piatok, takže musíme organizmy hráčov opäť naštartovať a popritom sa pripraviť na ŠKP Bratislava,“ vyjadril sa Václav Straka.

Ten má síce k dispozícii 19-členný káder, ale z neho traja hráči sú zranení a desiati mali virózu. Zvyšní hráči netrénovali v závere minulého týždňa skupinovo, aby sa viróza prípadne nerozšírila, tréner im dal individuálne tréningové plány. V pondelok by sa ale už všetci okrem zranených mali zapojiť do riadneho tréningového procesu. „Dúfam, že to bude v poriadku. Je to síce nevýhoda, lebo nie sme v zápasovom rytme a čaká nás dôležitý duel v Bratislave. Ale hádam nás to nepoškodí,“ dodal Straka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania majú zdravotné problémy: Zápas s Novými Zámkami preložený

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie