Filip Chudý Krimi

Záchranári reagujú na neuveriteľný prípad z okresu Považská: Lekár nepochybil

Verejnosť zaujal mimoriadny prípad z Považskobystrického okresu, v ktorom mali dôchodcu vyhlásiť za mŕtveho, hoci žil. Reagovali na to záchranári.

Ilustračný obrázok k článku Záchranári reagujú na neuveriteľný prípad z okresu Považská: Lekár nepochybil
Zdroj: TASR

Prípad 71-ročného dôchodcu z Domaniže v okrese Považská Bystrica, ktorý tri dni ležal zavalený stromom v lese, vzbudila veľkú pozornosť. Ako v pondelok 8. júla informovala Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR), od ktorej následne správu médiá prebrali, lekár mal pri dôchodcovi skonštatoval smrť, muž však mŕtvy nebol.

„Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby vyslalo na miesto rýchlu lekársku pomoc a vrtuľníkovú záchrannú službu. Lekár rýchlej lekárskej pomoci konštatoval úmrtie,“ uviedol Jozef Minár z OS ZZS s tým, že následne sa zistilo, že muž žije. Takto sa to uvádzalo v správe TASR. Záchranná spoločnosť Falck však tieto správy dementuje.

„Radi by sme reagovali na dezinformáciu týkajúcu sa nesprávnej konštatácie smrti lekárom z našej posádky, ktorá sa v uplynulých dňoch objavila v niektorých médiách. Túto záležitosť sme komunikovali aj s Operačným strediskom a za nesprávne zverejnenú informáciu sa nám korektne ospravedlnili,“ píše sa na facebookovej stránke Falck SK.

Záchranná spoločnosť ďalej uvádza: „Naša posádka pri danom zásahu postupovala správne, konštatácia smrti nenastala, pacient bol riadne ošetrený a odovzdaný posádke VZZS, ktorá ho následne transportovala do nemocnice v Žiline. Posádke ďakujeme za dobre odvedenú prácu.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie