Filip Chudý Rôzne

Začal sa nový školský rok: Koľko prvákov privítali na školách v Považskej?

Školy v Považskej Bystrici privítali po prázdninách svojich žiakov. Poznáme počty prvákov aj celkový počet školákov.

Ilustračný obrázok k článku Začal sa nový školský rok: Koľko prvákov privítali na školách v Považskej?
Zdroj: TASR

V pondelok 4. septembra sa začal nový školský rok. Aj považskobystrické školy otvorili po prázdninách svoje brány do korán. Väčšina žiakov z nášho mesta už vie, čo ich bude čakať, keďže majú za sebou školskú prax, ale pre jednu skupinu pôjde o úplnú novinku. Tvoria ju prváci, pre ktorých budú povinnosti v škole novou životnou skúsenosťou.

Ich prvý kontakt so základnou školou prišiel koncom apríla, keď sa v Považskej Bystrici konal zápis detí na povinnú školskú dochádzku. Spolu bolo vtedy v našom meste zapísaných 460 prvákov. Ale vedúci odboru sociálnych vecí, školstva a kultúry na považskobystrickej radnici Jozef Bielik už v tom čase upozornil, že skutočné počty tohtoročných prvákov ovplyvnia rôzne veci, ako sú odklad povinnej školskej dochádzky, pobyt rodičov s deťmi v zahraničí a pod.

„V školskom roku 2017/2018 by malo nastúpiť do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta celkovo 328 prvákov, čo je oproti minulému roku mierny pokles (2016/2017 – 366 prvákov). Na povinnú školskú dochádzku do cirkevnej ZŠ Sv. Augustína by malo nastúpiť v tomto školskom roku 20 prvákov a do súkromnej ZŠ DSA Rozkvet 41 prvákov,“ prezradila mestská hovorkyňa Iveta Kováčiková.

Podľa predpokladaných počtov žiakov, ktoré nám poskytol Jozef Bielik, by najviac prvákov malo nastúpiť do ZŠ Slovenských partizánov (73), ZŠ Školskej (53) a ZŠ Nemocničnej (48). „Predpokladaný počet všetkých žiakov základných škôl mesta v školskom roku 2017/2018 by mal byť 2894,“ doplnil Bielik.

Predpokladané počty prvákov na ZŠ v Považskej Bystrici

  1. Slovenských partizánov 73
  2. Školská 53
  3. Nemocničná 48
  4. Slovanská 46
  5. DSA Rozkvet 41
  6. SNP 41
  7. Stred 32
  8. Moyzesova (cirk.) 20
  9. Považské Podhradie 19
  10. Považská Teplá 16

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Strecha školskej telocvične v Považskej nevydržala: Čo prezradil statik? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie