Rôzne

Z čižiem rovno do plaviek? Považskobystričanka Janka sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri

Počasie sa zbláznilo. Túto vetu počúvame čoraz častejšie. A nečudo. Podľa fotky, ktorú nám do redakcie poslala naša čitateľka, by sme mali pomaly oprášiť plavky a začať nakupovať opaľovacie krémy...

Ilustračný obrázok k článku Z čižiem rovno do plaviek? Považskobystričanka Janka sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri
Zdroj: Dnes24.sk

Ešte nedávno sme pred odchodom do práce škrabali autá, dnes už z nich Považskobystričanom počas jazdy trčia predlaktia z otvorených okienok. Teplé popoludnia v meste úradujú už niekoľko dní a mnohí skloňujú aktuálne počasie ako skôr letné, než aké by si predstavovali na začiatku jari.

Ortuť poriadne vyskočila

Jar odštartovala len nedávno a čoraz viac Považskobystričanov už presedláva z čižiem rovno do ľahkého letného oblečenia. A majú na to dôvod. Dôkazom je teplomer, ktorý dnes odfotila naša čitateľka. Prekvapilo ju už číslo, na ktoré sa ortuť vyšplhala v tieni, keď na okne vládol príjemný chládok.

,,V tieni bolo 25°C, preto som bola zvedavá, koľko je na slnku. Tam bolo až 33°C, čo je už naozaj skôr letná teplota," vysvetľuje Janka. (foto v galérii).

Považská 24 vždy s aktuálnou predpoveďou

Počas prvých aprílových dní slnko považskobystrické ulice nešetrí, pred vrtochmi počasia však treba byť pre istotu v strehu. S našou sekciou o počasí máte aktuálnu predpoveď počasia šitú na Považskú Bystricu. Stačí, keď na ľavej lište našej stránky, pod kalendárom, kliknete na ikonku predpovede počasia.

Šikovná a prehľadná predpoveď vo forme časového harmonogramu ukazuje očakávanú teplotu na jednotlivé hodiny dňa so symbolmi (dážď, oblačnosť atď …). Nájdete v nej však aj informáciu o rýchlosti vetra či o čase východu a západu slnka. Predpoveď na Považská 24 vám prezradí všetko o počasí nielen na aktuálny deň, ale i niekoľko dní dopredu. Dáta k predpovediam dodáva Nórsky meteorologický inštitút (MET Norway).

Môže vás zaujímať:

Nudiť sa v novom týždni rozhodne nebudeme: Výber akcií, ktoré v Považskej Bystrici stoja za pozornosť

Foto: ilustračné

Janku prekvapil pohľad na ortuť teplomera
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie