Využite horúce letné dni na dobrý oddych: Prehľad nielen pre Považskobystričanov

Ak ste si ešte neurobili program na tento prázdninový týždeň, potom vám práve tento zoznam podujatí môže pomôcť.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Využite horúce letné dni na dobrý oddych: Prehľad nielen pre Považskobystričanov
Zdroj: TASR

Muž menom Ove

13. augusta o 19:00, kino Mier

On je tvrdohlavý a večne sa sťažujúci mrzutý muž, ktorý pohŕda všetkými okolo neho a dáva im to zreteľne najavo. Bývalý predseda družstva vlastníkov, ktorému nedávno zomrela milovaná manželka Sonia, teraz terorizuje susedov ako samozvaný strážca poriadku. Zvrat v jeho životnej rutine nastáva s príchodom jeho nových susedov, mladej pakistanskej rodiny, ktorých životný štýl sa mu najskôr prieči. Pozrite si švédsku drámu.

Mamičky s Dankou: Hra a Hračka

15. augusta o 9:00, námestie pred domom kultúry

Pravidelné stretnutie mamičiek s deťmi v Cooltajneri. Tentoraz to bude diskusia o hre, trávení času a o hračkách.

Výstava: 100. výročie vzniku ČSR

15. augusta o 16:30, Považská knižnica

Aj Považská knižnica si v tomto roku pripomenie 100. výročie vzniku ČSR, a to kultúrno-vzdelávacím projektom podporeným Fondom na podporu umenia s názvom ČSR – Čo Sa Robilo – Čo sa Robí. Jej súčasťou je aj sprievodná výstava zberateľského fondu Milana Belása k 100. výročiu vzniku ČSR. Vernisáž bude v stredu a výstava potrvá do konca augusta.

Coolkvíz vol. 2 – pre veľký úspech hráme znova!

15. augusta o 18:00, námestie pred domom kultúry

Pre veľký úspech pokračujú v Cooltajneri ďalším Coolkvízom. Tentoraz na súťažiacich čaká šesť kôl, pričom v každom bude šesť otázok.

Chata na predaj

16. augusta o 19:00, kino Mier

Komédia o tom, čo všetko sa môže stať, keď sa cez víkend stretne svojrázna rodina na poslednej rozlúčke s chatou. Rodičia predávajú starú chatu, ktorú už veľmi nevyužívajú. Pred odovzdaním chaty novému majiteľovi sa však matka rozhodne usporiadať poslednú poriadnu rodinnú stretávku. Zvyšok príbuzenstva však neprejavuje veľké nadšenie, takéto stretnutia bývajú vždy dosť psychicky náročné.

Letné kino: Biomasaker + diskusia s tvorcami

16. augusta o 19:45, námestie pred domom kultúry

Vo štvrtok v letnom kine Cooltajneru premietnu film Biomasaker z cyklu Biele vrany a hrdinovia medzi nami. Tento dokument zachytáva biznis s drevom z našich lesov, ktoré končia v spaľovniach na biomasu. Pred samotným premietaním privítajú aj tvorcov dokumentu, s ktorými sa bude diskutovať o súčasnom stave. Vstup je voľný.

Akustický večer bystrických hudobníkov: Odpoviem ti piesňou

17. augusta o 19:00, námestie pred domom kultúry

Neopakovateľný, krásny, relaxačný, jedinečný a osobný. Taký bude vôbec prvý spoločný večer považskobystrických autorských hudobníkov, ktorí sa stretnú v Cooltajneri v piatok o 19:00. Postupne sa s v krátkom rozhovore predstavia Martin Grác, Michal Hrenák, Róbert Fapšo, Nika Hladká, Katka Krajčoviechová, Katarína Marošiová, Filip Bednár, Miroslav Šulavík a Juraj Vačko, ktorí však v prvom rade všetkým odpovedia svojimi piesňami.

Dôverný nepriateľ

17. augusta o 19:00, kino Mier

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší? Napínavý slovenský triler so šokujúcim záverom.

Letné kino v Domaniži: Bajkeri

17. augusta o 20:30, areál ihriska v Domaniži

V areáli futbalového ihriska v Domaniži bude ďalší diel letného kina, tentoraz sa premietne film Bajkeri.

Letné kino v Prečíne: Otcova volga

17. augusta o 21:00, areál ihriska v Prečíne

V piatok bude v Prečíne ďalšie premietanie letného kina. Vstupné je zadarmo. Potrebné je si zobrať niečo na sedenie. Bude sa premietať film Otcova volga.

Rozprávanie o Kube

17. augusta o 21:00, fontána pri kine Mier

Cestovateľský večer s Michalom Chmeliarom. Slnko, pláže, salsa, rum, cigary a večne usmiati ľudia. Takto si väčšina ľudí predstavuje Kubu. A tak to aj je! No ostrov slobody je aj symbolom revolúcie Fidela Castra a následnej politickej neslobody. Prejdeme sa po Havane, kde každý deň spadne aspoň jeden balkón. Vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v kine Mier.

Dni obce Plevník – Drienové

18. a 19. augusta, športový areál obce Plevník – Drienové

Dni tejto obce budú s bohatým kultúrnym programom, ktorý začne v sobotu o 14:00 obecným sedembojom. O 17:00 bude nasledovať hudobno-zábavné vystúpenie pre deti Tárajko a Popletajka a o 20:00 program vyvrcholí tanečnou zábavou. Nedeľa bude patriť hodovej svätej omši a v hudobnom pásme s názvom Moravská hudobná tour „Pod máju hodovú“ sa o 15:00 predstaví DFS a FS Dúbravček, ĽH Dúbravienka, DH Hoľazňanka a Lanžhotčanka, Mužáci Moravia a zabávač Franta Uher.

Noc hradov a zrúcanín

18. augusta o 16:00, Považský hrad

Podujatie Noc hradov a zrúcanín na Považskom hrade bude aj oslavou 10. výročia založenia Združenia hradu Bystrica. Okrem krstu špeciálnej knihy nebude chýbať ani pestrý program na Považskom hrade.

Píšťalkárske Brvnište

19. augusta o 13:00, Múzeum – Historická škola Brvnište č.500

Jubilejný 10. ročník tohto tradičného folklórneho podujatia ponúkne osem kultúrnych vystúpení a tiež zaujímavý sprievodný program. Vstup je voľný.

Pohárová hasičská súťaž

19. augusta o 13:00, hasičské ihrisko v Hornom Lieskove

DHZ Horný Lieskov v spolupráci s miestnym obecným úradom pozýva na pohárovú hasičskú súťaž, ktorá sa uskutoční dňa v nedeľu na hasičskom ihrisku v Hornom Lieskove (pri miestnom amfiteátri).

Helenské hodové slávnosti 2018

19. augusta o 15:30, areál ihriska pod kaplnkou

Už 18. ročník kultúrno-spoločenského podujatia na najväčšom sídlisku v meste ponúkne bohatý program. Sprievodným podujatím bude výstava fotografií FOTOROZKVET 2018 a detských výtvarných prác od 13:00 do 18:00 h vo vestibule SZŠ DSA Rozkvet. Vernisáž výstavy prebehne už v sobotu o 18:00.

Mimo nášho pohľadu

Kino Mier

Výstavu fotografií Mimo nášho pohľadu autora Mateja Žiaka pripravili Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, PX Centrum a autor. Pozrieť si ju môžete v kine Mier do 31. augusta.

Považská Bystrica očami detí

MG ART galéria

MG ART galéria v Považskej Bystrici hostí výstavu detských výtvarných prác. V priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika potrvá do 31. augusta. Galéria je otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk