Filip Chudý Rôzne

Výtlky v Považskej Bystrici: Miesta, kde si treba dávať pozor! FOTO

Začala sa jar a spolu s ňou sa objavujú nielen prvé jarné kvety, ale aj výtlky na cestách. My sme sa boli pozrieť, aká je situácia v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Výtlky v Považskej Bystrici: Miesta, kde si treba dávať pozor! FOTO
11
Galéria

Tento pondelok bol oficiálne prvým jarným dňom, zima sa tak už definitívne podľa kalendára skončila. Ako informovala mestská hovorkyňa Iveta Kováčiková, zimná pohotovosť v Považskej Bystrici bola vzhľadom na vývoj počasia oficiálne ukončená 16. marca.

„Dňa 7. marca sa pritom začalo s postupným odstraňovaním materiálu po zimnej údržbe na spevnených plochách a komunikáciách. Následne sa pristúpi k hĺbkovému čisteniu, ktoré bude prebiehať ako každoročne po etapách po jednotlivých mestských častiach. Predpokladá sa, že s hĺbkovým čistením sa začne začiatkom apríla, obyvatelia budú o presných termínoch informovaní,“ uviedla Kováčiková.

Po veľkom jarnom čistení bude následne spustená oprava výtlkov na miestnych komunikáciách po zime. „Stav ciest po zime zmapujú pracovníci mestského úradu z Odboru údržby a verejnej správy,“ prezradila považskobystrická hovorkyňa.

Na stav považskobystrických ciest sme sa boli pozrieť aj my. Tie už tradične počas zimných mesiacov v kombinácii s nízkymi teplotami dostávajú zabrať, no kritických úsekov, kde by ste sa mohli aktuálne obávať o stav svojho auta, je oproti minulosti pomenej. Lenže stále sa nájdu miesta, kde treba v Považskej Bystrici radšej spomaliť, resp. si dávať pri chôdzi pozor, keďže na našich komunikáciách sa objavujú aj diery, hlavne v okolí kanálov. Najkritickejšie úseky tradične bývajú na sídliskách Rozkvet, Lány, Hliny, Stred, v okolí škôl v Strojárenskej štvrti, v okrajových častiach mesta a na komunikáciách v areáli bývalých Považských strojární. Ak viete o ďalších, napíšte nám ich na chudy@global24.sk.

Nahlasovať výtlky na miestnych komunikáciách v našom meste môžu Považskobystričania na Referát údržby pozemných komunikácií (kontakty: tomas.priedhorsky@povazska-bystrica.sk, t. č. 042/4305305).

Výtlky na považskobystrických cestách: Kde si treba dávať pozor?
11
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Vychutnajte si prvý jarný týždeň v Považskej Bystrici: Kde sa môžete zabaviť?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie