Filip Chudý Rôzne

Výtlky v Považskej Bystrici: Miesta, kde si treba dávať pozor! FOTO

Začala sa jar a spolu s ňou sa objavujú nielen prvé jarné kvety, ale aj výtlky na cestách. My sme sa boli pozrieť, aká je situácia v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Výtlky v Považskej Bystrici: Miesta, kde si treba dávať pozor! FOTO
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Tento pondelok bol oficiálne prvým jarným dňom, zima sa tak už definitívne podľa kalendára skončila. Ako informovala mestská hovorkyňa Iveta Kováčiková, zimná pohotovosť v Považskej Bystrici bola vzhľadom na vývoj počasia oficiálne ukončená 16. marca.

„Dňa 7. marca sa pritom začalo s postupným odstraňovaním materiálu po zimnej údržbe na spevnených plochách a komunikáciách. Následne sa pristúpi k hĺbkovému čisteniu, ktoré bude prebiehať ako každoročne po etapách po jednotlivých mestských častiach. Predpokladá sa, že s hĺbkovým čistením sa začne začiatkom apríla, obyvatelia budú o presných termínoch informovaní,“ uviedla Kováčiková.

Po veľkom jarnom čistení bude následne spustená oprava výtlkov na miestnych komunikáciách po zime. „Stav ciest po zime zmapujú pracovníci mestského úradu z Odboru údržby a verejnej správy,“ prezradila považskobystrická hovorkyňa.

Na stav považskobystrických ciest sme sa boli pozrieť aj my. Tie už tradične počas zimných mesiacov v kombinácii s nízkymi teplotami dostávajú zabrať, no kritických úsekov, kde by ste sa mohli aktuálne obávať o stav svojho auta, je oproti minulosti pomenej. Lenže stále sa nájdu miesta, kde treba v Považskej Bystrici radšej spomaliť, resp. si dávať pri chôdzi pozor, keďže na našich komunikáciách sa objavujú aj diery, hlavne v okolí kanálov. Najkritickejšie úseky tradične bývajú na sídliskách Rozkvet, Lány, Hliny, Stred, v okolí škôl v Strojárenskej štvrti, v okrajových častiach mesta a na komunikáciách v areáli bývalých Považských strojární. Ak viete o ďalších, napíšte nám ich na chudy@global24.sk.

Nahlasovať výtlky na miestnych komunikáciách v našom meste môžu Považskobystričania na Referát údržby pozemných komunikácií (kontakty: tomas.priedhorsky@povazska-bystrica.sk, t. č. 042/4305305).

Výtlky na považskobystrických cestách: Kde si treba dávať pozor?
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Vychutnajte si prvý jarný týždeň v Považskej Bystrici: Kde sa môžete zabaviť?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie