Ilustračný obrázok k článku Výsledok, ktorý zaujal Slovensko: Pre Považskú to začína byť tradícia! FOTO
10
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Výsledok, ktorý zaujal Slovensko: Pre Považskú to začína byť tradícia! FOTO

Hádzanárske Slovensko v sobotu obletel výsledok z Považskej Bystrice. Suverén našej ligovej scény totiž prehral prvýkrát v sezóne, a to opäť u nás!

Filip Chudý Hádzaná
Filip Chudý Hádzaná

Výsledok, ktorý zaujal Slovensko: Pre Považskú to začína byť tradícia! FOTO

Hádzanárske Slovensko v sobotu obletel výsledok z Považskej Bystrice. Suverén našej ligovej scény totiž prehral prvýkrát v sezóne, a to opäť u nás!

Ilustračný obrázok k článku Výsledok, ktorý zaujal Slovensko: Pre Považskú to začína byť tradícia! FOTO
10
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica dosiahli prvé víťazstvo (28:27) v novom roku, pričom čakanie naň stálo za to. Porazili totiž slovenského suveréna z ostatných rokov Tatran Prešov, ktorému pripravili prvú prehru v ligovej sezóne a prerušili mu sériu 26 zápasov bez prehry. Naposledy prehral Prešov v marci minulého roka, a to tiež v Považskej Bystrici (29:28). Navyše treba pripomenúť aj to, že práve Považskobystričania mu v apríli 2015 svojím víťazstvom 30:29 pretrhli rekordnú šnúru 79 zápasov bez ligovej prehry. „Táto čerstvá výhra je super, ale pre Považskú Bystricu už začína byť asi tradícia, že v každej sezóne Prešov aspoň raz porazíme,“ povedal brankár MŠK Martin Biel.

Najväčšia radosť

Táto výhra je o to pozoruhodnejšia, že Považskobystričania predtým za dva týždne prehrali s Prešovom trikrát o 10 gólov, naposledy vo štvrtok v odvetnom finále Slovenského pohára, no už po necelých 48 hodinách hrali oveľa lepšie. „My sme boli po štvrtku dosť zničení, keďže nemáme taký široký káder ako majú oni. Chceli sme hrať určite vyrovnanú partiu, ale nemali sme veľké oči. Ale keď sa nám začalo dariť, hneď aj sebavedomie išlo hore,“ uviedol považskobystrický kapitán Peter Tumidalský, pre ktorého to bolo druhé víťazstvo nad Prešovom, odkiaľ pochádza.

„Ťažko sa to hodnotí, či to bol najlepší výkon v sezóne. No vec sa má tak, že chalani išli úspechu naproti a z tohto víťazstva mám asi najväčšiu radosť, keďže prišlo po štyroch prehrách. Preto sme sa chceli dostať opäť do pohody pred ďalšími zápasmi, veď za dva týždne nás už čaká európsky zápas, do ktorého sme nechceli ísť v nepohode,“ vyjadril sa domáci tréner Václav Straka.

Čerešnička na torte

Víťazný gól strelil v predposlednej minúte celý zápas hrajúci Tomáš Vallo zo sedemmetrového hodu. Naša stredná spojka podala jeden zo svojich najlepších výkonov v sezóne a Prešovčania naňho dokonca vytiahli osobnú obranu, ale ani to náš útok nezastavilo. „Je to zodpovednosť pred celým tímom. Nie je to jednoduchá situácia, hlavne ak stojíte proti kvalitným brankárom, akých Prešov má, pričom sme proti nim nemali v minulých zápasoch dobrú úspešnosť. Ale som rád, že to vyšlo. Navyše ide o našu prvú výhru v roku 2017, pričom je to taká čerešnička na torte, že prišla práve proti Prešovu,“ opísal rozhodujúci moment duelu Vallo.

Hádzanú hrať vedia

Základ úspechu položili naši hráči v obrane, ktorá v prvom polčase pracovala ako hodinky. Veď Prešov dal gól na našu postavenú obranu až po 16 minútach hry, čo je skvelá vizitka považskobystrickej defenzívy, hlavne keď si uvedomíme, že proti nej stál prakticky reprezentačný spojkový rad. „Obrana v prvom polčase bola naozaj dobrá, chalani pristupovali k spojkám ako mali. Prešov bol navyše v postupnom útoku pasívny, z čoho sme ťažili v prechode do útoku. Neskôr trochu ubudli fyzické sily, z toho dôvodu sme boli pasívnejší v obrane, ale chalani si dokázali, že hádzanú hrať vedia,“ konštatoval Václav Straka.

A hoci Prešov v druhom dejstve mohutne doťahoval náš päťgólový náskok z prvého polčasu, ani raz sa mu nepodarilo v celom stretnutí ísť do vedenia, pričom od toho nebol ďaleko, no striedajúci brankár Martin Biel vytiahol výborné zákroky hlavne pri trhákoch Urbana a Kroka, ktorí naňho postupovali sami. „Oni to takto isto hodili, aj keď sme hrali v Prešove, nezmenili spôsob streľby, preto som urobil rovnaké zákroky. Som rád, že to vyšlo, no ono to nie je tak, že ja si poviem, že teraz chytím. Ale akurát teraz to vyšlo, čo ma teší,“ doplnil Biel. Toto víťazstvo Považskobystričania venovali dlhoročnému správcovi športovej haly Milanovi Kvasnicovi, ktorý odišiel do dôchodku a oficiálna rozlúčka s ním prebehla práve pred sobotným stretnutím.

Považská Bystrica porazila Prešov: Zábery z úspešného duelu
10
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania úspech nezvýraznili: Chcú navrhnúť veľkú zmenu, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín