Filip Chudý Rôzne

Výsledky testovania školákov sú vonku: Ako dopadli deti v Považskobystrickom okrese?

Výsledky sú na svete. V matematike sa najviac darilo deťom z Bratislavského kraja, najmenej z Košického. A ako to dopadlo v našich končinách?

Ilustračný obrázok k článku Výsledky testovania školákov sú vonku: Ako dopadli deti v Považskobystrickom okrese?
Zdroj: TASR

Piataci, ktorí vypĺňali zadania v Testovaní 5 známe ako monitor 22. novembra 2017, dosiahli v testoch z matematiky priemernú úspešnosť 64,7 percenta a v slovenskom jazyku a literatúre 62,8 percenta. Vyplýva to z výsledkov testovania, ktoré vo štvrtok počas tlačovej konferencie zverejnila riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) Romana Kanovská.

Testovanie prebiehalo na 1481 základných školách. Testy vypĺňalo 45 080 piatakov, z toho 2840 žiakov na 126 školách s vyučovacím jazykom maďarským a 13 žiakov s vyučovacím jazykom ukrajinským. Testovania sa zúčastnilo 1743 žiakov so sociálne znevýhodneného prostredia a 123 cudzincov. Oproti testovaniu v roku 2016 nastala zmena, testy školáci vypĺňali len v papierovej forme, elektronická verzia sa tento rok nerealizovala.

Priemerná úspešnosť žiakov v teste z matematiky bola 64,7 percenta. Dievčatá riešili test s úspešnosťou 64,3 percenta a chlapci 65,2 percenta. Z hľadiska kraja boli v matematike najúspešnejší žiaci z Bratislavského kraja a najmenej úspešní z Košického kraja.

Výsledky, ktoré zverejnil NÚCEM, prezrádzajú aj to, ako sa piatakom darilo v jednotlivých okresoch. Rebríčku vládnu Bratislavské okresy (Bratislava I, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava II, Bratislava V), ktoré obsadili hneď prvých päť miest. Naopak, medzi okresy s najnižšou úspešnosťou patria Revúca, Medzilaborce a Gelnica.

Okres Považská Bystrica obsadil v úspešnosti z matematiky v rebríčku 79 okresov priečku s číslom 19. V našom okrese písalo test 500 žiakov a ich priemerná úspešnosť bola 69,3 %.

Pre porovnanie, susedný Púchovský okres skončil na 23. mieste s percentom 69,1, okresu Ilava patrí 30. priečka (68,2 %) a okres Bytča skončil na 32. mieste (68 %).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Takto sa podpisuje najviac Považskobystri­čanov: 10 najčastejších priezvisk v našom meste

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/NÚCEM

Rýchle správy

Najčítanejšie