Hádzaná

Vypomohol Považskobystričanom: Teraz mužskú šatňu vymení za ženskú

Na hádzanárskej scéne sa postupne odhaľujú prvé zmeny. Jedna sa dotýka aj MŠK Považská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Vypomohol Považskobystričanom: Teraz mužskú šatňu vymení za ženskú
Zdroj: Barbora Talačová

Novým trénerom hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa sa stal Peter Pčola, ktorý na poste vymenil Jána Packu. Bývalý kouč reprezentácie totiž nenaplnil kontrakt až do uplynutia jeho platnosti (do konca sezóny 2019/2020) a s vedením šalianskeho klubu sa korektne dohodol na predčasnom ukončení pôsobenia, keďže pre pandémiu koronavírusu nebolo možné dohrať súťaž.

Nový kouč Šale je zo svojho hráčskeho pôsobenia známy ako extraligový brankár (ŠKP Bratislava, HC Štart Nové Zámky, MŠK Považská Bystrica). Ako tréner získaval skúsenosti napríklad pri mužoch bratislavského ŠKP, viedol Regionálne centrá hádzanej a pôsobil aj pri mládežníckych reprezentačných výberoch.

Ešte aj v uplynulej sezóne vypomáhal Považskobystri­čanom, keď za MŠK nastupoval hlavne v prvej časti sezóny. Vtedy bol zranený Ladislav Kovačin, navyše Martin Biel ukončil v lete 2019 kariéru.

„Môžeme už informovať o trénerskej výmene. Družstvo povedie Peter Pčola a jeho asistentkou by mala byť Andrea Šalatová,“ prezradil pre podcast Slovenského zväzu hádzanej (SZH) manažér Šale Rudolf Petrikovič.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie