Filip Chudý Kultúra

Vychutnajte si prvý jarný týždeň v Považskej Bystrici: Kde sa môžete zabaviť?

Tento týždeň má prívlastok prvý jarný, pričom úvodné dni tohto ročného obdobia so sebou prinášajú do nášho mesta množstvo podujatí. Čo môžete zažiť?

Ilustračný obrázok k článku Vychutnajte si prvý jarný týždeň v Považskej Bystrici: Kde sa môžete zabaviť?
Zdroj: TASR

Paradise Trips

20. marca o 18:30, kino Mier

Cesta do raja je niekedy poriadne kľukatá. Hlavným hrdinom príbehu je Mário, neustále zachmúrený a nevrlý vodič diaľkového autobusu. Vlastným autobusom vozil celý život dôchodcov k moru a teraz sa sám chystá na trochu odpočinku. Ako poslednú vezme jednu špeciálnu zákazku. Komédia na začiatok týždňa.

Pavel Hirax Baričák

22. marca o 18:00, kino Mier

Motivačná prednáška autora mnohých bestsellerov ako Šlabikár šťastia, Plynutie, Príbeh muža a iné. Hudobní hostia: Juraj Hnilica a Michal Kulich.

Únos

24. marca o 18:30, kino Mier

Dozvedieť sa pravdu, znamená navždy stratiť ilúzie. Posledný deň prvého roku mladej slovenskej republiky sa chýli ku koncu. Všetci oslavujú. Kráľ podsvetia Efendi, aj Prezident. Iba Predseda nemá čo oslavovať. Pozrite si slovenský triler.

Balerína

25. marca o 16:00, kino Mier

Mladá Felicia vyrastá na francúzskom vidieku bez vlastnej rodiny a vášnivo miluje tanec. Spolu so svojím najlepším kamarátom Victorom, ktorý sa chce stať veľkým vynálezcom, vymyslia riskantný plán ako utiecť zo sirotinca. Túžia sa dostať do Paríža. Francúzsky animovaný film určený pre deti.

Hádzaná: Považská Bystrica – Hlohovec

25. marca o 18:00, športová hala

Považskobystričania bojujú v nadstavbovej časti Extraligy o postup do play-off a prípadne aj o čo najlepšie umiestnenie v ňom, pričom v sobotu ich čaká z tohto pohľadu ďalší veľmi dôležitý duel s Hlohovcom.

Aj dvaja sú rodina

25. marca o 18:30, kino Mier

Vtipný a nonšalantný Samuel si užíva bezstarostný život na francúzskej Riviére. Jedného dňa ho však navštívi víkendový flirt Kristin a oznámi mu, že dieťa, ktoré drží v náručí – je jeho. Odovzdá mu dievčatko a utečie. Samuel vyráža s malou Glóriou do Londýna, kde Kristin márne hľadá. Pozrite si francúzsku komédiu.

Futbal: Považská Bystrica – Tuchyňa

26. marca o 10:00, futbalový štadión

Boj o postup do piatej ligy začnú Považskobystričania proti nebezpečnej Tuchyni, ktorú privítajú v prvom jarnom kole. Zvládnu naši hráči náročnú skúšku?

Miro Jaroš

26. marca o 16:00, kino Mier

Jarné koncertné turné pre (ne)poslušné deti. Po úspešnom minuloročnom turné prichádza Miro Jaroš s novou šou, plnou hitov z CD Pesničky pre (ne)poslušné deti 1 a 2. Po umývaní rúk a čarovných slovíčkach, vezme deti k doktorovi, naučí ich spoznať svoje telo, pozdraviť aj osláviť narodeniny. Nové pesničky budú doplnené o najznámejšie hity, pri ktorých si s Mirom a jeho kapelou zaspievajú a zatancujú nielen tí najmenší, ale aj rodičia. Po koncerte sa Miro stretne s deťmi na autogramiáde.

Masaryk

26. marca o 18:30, kino Mier

Smrť Jana Masaryka je dodnes zahalená tajomstvom. Mnohé tajomstvá sa však skrývali i v jeho živote! Dramatický príbeh, venovaný osudom diplomata a neskoršieho československého ministra zahraničia, Jana Masaryka, sa vracia do obdobia tesne pred druhou svetovou vojnou.

Inotaje

MG ART galéria

Výstava diel považskobystrického umelca Miloša Ráca potrvá v priestoroch galérie na Ulici M.R. Štefánika do 10. apríla. Na tejto výstave predstavuje abstraktné umenie v podobe 18 obrazov a 12 sôch. Pre držiteľa minuloročného prestížneho ocenenia Roma Spirit za rozvoj rómskej kultúry je to druhá výstava v rodnom meste, no zároveň prvá, na ktorej prezentuje takýto druh umenia.

Hračky v minulosti

Vlastivedné múzeum

Táto výstava je sprístupnená pre verejnosť vo výstavnej miestnosti múzea (budova Strednej priemyselnej školy) do začiatku júna. Výstava prezentuje viaceré druhy hračiek – od tradičných ľudových po tzv. socialistické. Skvostom výstavy je skriňové bábkové divadlo s 22 bábkami a inventárom zo začiatku 20. storočia.

Našimi objektívmi

Kino Mier

Práve prebieha autorská výstava fotografií členov občianskeho združenia Fotoklub Považie, ktorá potrvá do 17. apríla. Pozrieť si ju môžete každý deň takto: v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00, v stredu dokonca až do 18:00, v sobotu a v nedeľu v čase podujatí v priestoroch kina Mier.

Výtvarné spektrum

Kino Mier

V priestoroch kina Mier si tiež môžete pozrieť výstava regionálnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby, ktorá potrvá už len do 26. marca. Časy sú rovnaké, ako pri výstave Našimi objektívmi.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Čo Považskobystričanov najviac oslovilo? 5 najčítanejších správ týždňa

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie