Filip Chudý Hádzaná Video

Výborný vstup Považskej do sezóny: Pomohli posily a tiež nováčik, VIDEO a FOTO

Hádzanári MŠK Považská Bystrica zvládli vstup do novej sezóny, keď v dôležitom zápase zdolali Šaľu. Ako to videli aktéri duelu?

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Po letných zmenách čakal na považskobystrických hádzanárov hneď v prvom zápase sezóny vážny test, keďže hostili ďalšieho medailového ašpiranta zo Šale. A túto skúšku zvládli, keďže vyhrali 35:30. Podľa trénera MŠK Václava Straku to bol kvalitný zápas, ktorý sa hral vo vysokom tempe z oboch strán. „Aj preto sa vyskytli technické chyby a nepremenené šance, ale v prvom zápase sezóny sa to dalo čakať kvôli nervozite a premotivovanosti,“ konštatoval.

„Hlavne v prvej štvrťhodine sme ich mali veľa, preto sme súperovi neodskočili. Nakoniec sme to zlomili v druhom polčase agresívnejšou obranou a prechodom do útoku. Gratulujem chalanom a ideme ďalej. Výhra je dôležitá aj kvôli letným zmenám,“ povedal považskobystrický tréner.

Aj keď v zápase dostal šancu aspoň na chvíľu takmer každý domáci hráč, odtiahla ho hlavne základná zostava, preto potešilo, že dokázala zlomiť odpor súpera v záverečnej štvrťhodine. „S kondíciou na začiatku sezóny nemôže byť problém. Niektorí hráči si síce museli siahnuť na dno, ale herná kondícia sa postupne vylepší,“ doplnil Straka s tým, že tiež museli urobiť nejaké zmeny v obrannom systéme. Zároveň je však spokojný s tým, ako tím vyzeral po letných zmenách, ale uvedomuje si, že ešte to bude na dlhšiu dobu.

Podľa slov letnej posily Anura Burnazoviča sme boli lepší celý zápas. „Prvých 15 minút bolo ale ťažkých kvôli nervozite. Museli sme totiž o týždeň dlhšie čakať na zápas oproti iným. Pred dobrými fanúšikmi sme to ale zvládli. Šaľa má mladý tím, proti ktorému sa dobre hrá. V závere sa však ukázali naše väčšie skúsenosti, ušli sme súperovi, čím sme to rozhodli,“ uviedol. A hoci to bol on, kto prevažne dával góly v závere, vyzdvihol hlavne prácu spoluhráčov. Tiež si pochvaľoval spoluprácu s Petričenkom, s ktorým vytvorili náš nový stred obrany: „Zatiaľ je to dobré. Síce sa vyskytli aj chyby, ale to je myslím normálna vec. Každým zápasom to bude lepšie a lepšie.“

Kevin Buday sa vôbec prvýkrát dostal do extraligovej brány, pričom prišiel na ihrisko práve v rozhodujúcich momentoch duelu. Po ňom priznal, že bol trochu v strese. „Nejaké zákroky však vyšli a výhra bola na svete. Chlapi v obrane mi veľmi pomohli a dobre sa mi za nimi chytalo. Nejaké preskoky síce boli, pričom aj ja som urobil chyby, ale celkovo s výsledkom som spokojný. Je to kolektívny šport a vyhrali sme ako tím,“ vyjadril sa.

Podľa hosťujúceho trénera Jána Kolesára Považská Bystrica vyhrala zaslúžene. „Robili sme veľa chýb, dostali až 35 gólov, čo je zlá vizitka pre obranu. Domáci urobili menej chýb, čo rozhodlo. My máme prakticky nové omladené mužstvo a potrebujeme čas. Budeme s ním pracovať, aby sme sa posunuli ďalej,“ povedal tréner Šale.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 35:30 (18:17)

MŠK: Pčola, Dobroň, Buday – Sloboda 1, Bystrický, Ivanicja 6, Maliar, Burnazovič 5, Petričenko 6, Jurák 2, Briatka 4/1, Štefina, Zábavčík, Urík, Vallo 8/2, Gardian 3
HKM: Králik, Bako, Konečný – Lužica, Michniewicz 3/3, Krokavec 2, Moravec 1, Prokop 9, Bogár, Lukačin, Kucsera 4, Veréb 6, Polák, Percze 2, Dudáš, Petro 3 Rozhodovali: Daňo – Vydra, vylúčení: 2 – 3, 7 m hody: 5/3 – 3/3, 650 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Vydarená ouvertúra na FOTO: Považská Bystrica prevýšila Šaľu
13
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie