Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  21 °C
Filip Chudý Hádzaná

Výborná reklama pre Považskú vo Švajčiarsku: Ako ocenili prácu našej legendy?

Z množstva kvalitných odchovancov považskobystrickej hádzanej to najďalej dotiahol Peter Kukučka, ktorému sa začína dariť už aj v novej funkcii.

Ilustračný obrázok k článku Výborná reklama pre Považskú vo Švajčiarsku: Ako ocenili prácu našej legendy?
Zdroj: TASR

Len začiatkom februára oznámilo vedenie švajčiarskeho hádzanárskeho majstra Kadetten Schaffhausen, že novým dočasným trénerom ich mužstva sa stáva do konca sezóny 34-ročný Peter Kukučka. Odchovanec považskobystrickej hádzanej a najlepší hráč, akého náš klub doteraz vychoval, sa vtedy pre stránku švajčiarskeho klubu vyjadril, že je preňho veľkou cťou, že bol poverený vedením takouto úlohou, je vďačný za dôveru a urobí všetko preto, aby dosiahli vysoké ciele.

A vedenie účastníka tohtosezónnej skupinovej fázy Ligy majstrov je s prácou Petra Kukučku evidentne spokojné, keďže tento týždeň oznámilo, že s ním predlžuje zmluvu o ďalšie dva roky. „S radosťou oznamujeme, že sme predĺžili s Kukučkom zmluvu o dva roky. Pod jeho vedením sme ukázali veľmi dobré výkony v Lige majstrov a vedieme aj ligovú tabuľku,“ uviedol švajčiarsky klub na svojej stránke s tým, že s ním môžu dosiahnuť dlhodobé plány.

„Som vďačný za prejavenú dôveru. Tiež som veľmi rád, že naša spolupráca bude pokračovať a teším sa na ďalšie výzvy,“ povedal Kukučka pre oficiálnu stránku klubu po predĺžení zmluvy.

Pod jeho vedením Schaffhausen v domácej súťaži ešte neprehral a je na najlepšej ceste obhájiť majstrovský titul. „Vo Švajčiarskej hádzanárskej akadémii pripravujeme nielen hráčov, ale aj trénerov na vstup do veľkej hádzanej. Peter Kukučka na nás svojou trénerskou prácou zapôsobil, preto nás teší, že sa mu vydaril aj prechod k prvému mužstvu a v práci bude pokračovať,“ uviedol pre klubový web prezident Kadetten Schaffhausen Giorgio Behr.

Legenda považskobystrickej hádzanej, ktorá ukončila kvôli zdravotným problémom hráčsku kariéru v lete 2015, sľubne rozbieha aj tú trénerskú. Veď Kukučka sa už stal už hneď v jej úvode prvým odchovancom nášho klubu, ktorý si prestížnu Ligu majstrov zahral ako hráč a pôsobil v nej aj ako tréner.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrické školy si zmerali sily: Vyrastú nám nové nádejné talenty? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk