Filip Chudý Kultúra

Voľné dni treba využiť: Pestrá ponuka, ako ich v Považskej a okolí stráviť

Počas najbližšieho víkendu by nuda v našom meste a okolí hroziť nemala. Prinášame široký zoznam víkendových akcií blízko nás.

Ilustračný obrázok k článku Voľné dni treba využiť: Pestrá ponuka, ako ich v Považskej a okolí stráviť
Foto: Rastislav Búgel

Černobyľ | repríza besedy s Liborom Trškom

7. júna o 18:00, KC Cooltajner

V nadväznosti na úspešnú minisériu z produkcie HBO a pozitívne ohlasy sa bude reprízovať beseda s Liborom Trškom o jadrovej havárii v ukrajinskej elektrárni Černobyľ.

Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou

7. júna o 19:00, kino Mier

Filmový príbeh jedného z najznámejších a najmilovanejších masových vrahov histórie, Teda Bundyho. Prekvapivým rozprávačom strhujúceho filmu je Bundyho priateľka, ktorá s ním v čase vrážd žila pod jednou strechou a o jeho hrôzostrašnej činnosti nemala ani potuchy. Až postupne zisťuje, že muž, s ktorým viedla láskyplný rodinný život, je jedným z najhľadanejších a najväčších monštier Ameriky.

Koncert Bobeša

7. júna o 20:00, KC Cooltajner

Koncert bystrického hudobníka Bobeša sa uskutoční v paitok od 20:00 v KC Cooltajner.

Gitarový večer

7. júna o 20:00, Café Veže

Piatkový večer ponúkne aj vystúpenie gitaristu Denisa Koleka.

Juraj Hnilica

7. júna o 21:30, Umelci B2 Klub

Juraj Hnilica sa do širšieho povedomia hudobných fanúšikov dostal vďaka účinkovaniu v súťaži Česko-Slovensko má talent, kde svojou vlastnou skladbou Aká si krásna zaujal nielen porotu… Teraz vystúpi v našom meste.

Športový deň pre dospelých a deti

8. júna o 8:00, Záskalie

V Záskalí sa v sobotu uskutoční nohejbalový turnaj o pohár starostu obce (prezentácia tímov o 8:00) a súčasťou akcie bude aj Športový deň detí od 15:00.

Beh nádeje

8. júna o 9:00, pri kine Mier

Považskobystrické ulice ožijú v sobotu aj bežeckým podujatím, ktoré je zaradené do športového projektu pre deti a mládež Play Forward. Hlavná trasa povedie od kina Mier k športovej hale a späť, no budú aj menšie.

Otvorenie letného kúpaliska

8. júna o 10:00, letné kúpalisko

Letné kúpalisko sa v prípade priaznivých poveternostných podmienok otvorí v sobotu o 10:00. V rovnakom čase sa otvára aj v nedeľu.

Oslava MDD

8. júna o 11:00, športový areál Ďurďové

Deň detí oslávia dodatočne aj v Ďurďovom. Pripravené bude mini ZOO, jazda na koníkoch, skákací hrad, maľovanie na tvár súťaže pre deti atď.

Sverepská heligónka

8. júna o 13:00, Dom kultúry Sverepec

Obec Sverepec a ZO SZZP Sverepec pozývajú na 4. ročník stretnutia heligónkárov vo Sverepci. O občerstvenie bude postarané.

Duchovanie v prírode

8. júna o 13:30, Domaniža

Bohatý program v lokalite Tri studničky. Zlaňovanie, jazda na poníkoch, maľovanie na tvár, hudobné vystúpenia a omnoho viac.

Deň rodiny

8. júna o 14:00, areál ihriska TJ Šebešťanová

V Šebešťanovej budú mať v sobotu Deň rodiny s bohatým programom a tiež atrakciami pre deti.

Burza platní Považská Bystrica

8. júna o 17:00, Retro (Music&Coffee)

Burza vinylových platní v našom meste, resp. všetkých ostatných hudobných nosičov (CDčka, kazety), prehrávačov a ostatnej hudobnej techniky.

Prechádzka historickými ulicami Bystrice | beseda

8. júna o 18:00, KC Cooltajner

Zaujímavá beseda s tvorcom stránky Historická Považská, ktorý nás prostredníctvom projekcie a rozprávania vráti v čase do minulosti, do ulíc, ktoré dávno zmizli z mapy nášho mesta, či zmenili svoju tvár na nepoznanie.

X-Men: Dark Phoenix

8. júna o 19:00, kino Mier

Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení na jedného z najsilnejších mutantov. Americké fantasy.

Detská cukráreň

9. júna o 9:30, Detský charitný dom

Na záhrade Detského charitného domu na SNP bude od 9:30 do 20:00 podujatie Detská cukráreň, na ktorom od 14:00 vystúpi Trio huncútov.

MM SR MX open

9. júna o 10:15, motokrosový areál Sverepec

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose privíta v nedeľu areál vo Sverepci. Kvalifikačné tréningy začínajú o 10:15, finálové jazdy od 11:40.

Deň detí

9. júna o 14:30, Podvažie

Deň detí oslávia v Podvaží o týždeň neskôr. Pripravené sú rôzne atrakcie, ako balóniky, maľovanie na tvár, športové súťaže…

UglyDolls

9. júna o 16:00, kino Mier

Postavičky UglyDolls si žijú svoj bezstarostný život v mestečku Uglyville, kde je vítané všetko iné, zvláštne, a nikto nikoho neposudzuje podľa toho, ako vyzerá. Animovaný film.

Rocketman

9. júna o 19:00, kino Mier

Rocketman je hudobná fantázia, ktorá rozpráva životný príbeh jedného z najúspešnejších hudobníkov súčasnosti. Elton John vždy spieval ako boh, obliekal sa ako nikto iný predtým a žil ako pravý rocker. Napriek všetkému to prežil v zdraví, aby vám teraz o svojom turbulentnom živote mohol s odstupom porozprávať.

Výstava umeleckej fotografie

Kino Mier

Výber fotografií z 43. ročníka výstavy umeleckej fotografie členov zväzu slovenských fotografov. Výstava potrvá do 30. júna a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Alebo cez víkend vybehnite do prírody, tam je vždy čo obdivovať. Toto sú Moštenické travertíny.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie