Iné športy

Volejbalistky Obchodnej akadémie kúsok od medaily: Porazili aj družstvo s hviezdou ženskej extraligy, FOTO

Obchodná akadémia z Považskej Bystrice sa môže pochváliť ďalším športovým úspechom. Síce nie medailovým, ale miestne volejbalistky opäť potvrdili, že patria vo svojej kategórii medzi najlepšie na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalistky Obchodnej akadémie kúsok od medaily: Porazili aj družstvo s hviezdou ženskej extraligy, FOTO
Zdroj: Michaela Gardianová

Záverečných bojov na Majstrovstvách Slovenska stredných škôl vo volejbale sa dievčatá z považskobys­trickej Obchodnej akadémie (OA) zúčastnili už 16-krát bez prerušenia. Túto obdivuhodnú sériu museli tento rok potvrdiť na dvoch kvalifikačných turnajoch. Na obvodnom kole nechali za sebou ďalšie tri školy z nášho mesta (gymnázium, SPŠ a SZŠ). Na krajskom kole prevýšili gymnáziá z Prievidze a Nového Mesta nad Váhom. „Tento rok to bolo obzvlášť ťažké, pretože s Novomešťankami sme sa v prvej lige junioriek stretli v sezóne štyrikrát a všetky zápasy sme jednoznačne prehrali. Ale na krajskom kole naše dievčatá podali výborný bojovný výkon a zvíťazili sme 2:1,“ povedal nám tréner Pavel Kováčik.

Celoštátne kolo sa uskutočnilo v utorok a v stredu v Detve. Osem družstiev, čo boli víťazi jednotlivých krajov, sa rozdelilo do dvoch skupín po štyroch. Z každej skupiny postupovali prvé dve družstvá a OA z Považskej Bystrice medzi nimi nechýbala.

„Na úvod sme si poradili s Gymnáziom Bilíková z Bratislavy v pomere 2:0, čo je vlaňajší majster. Jeho kapitánkou bola Lucia Mikšíková, najlepšia smečiarka tohtoročnej ženskej extraligy,“ vyjadril sa nám tréner OA o hráčke, ktorá je aj v aktuálnej nominácii ženskej reprezentácie Slovenska.

Na záverečnom turnaji nasledovala výhra 2:0 nad trnavským športovým gymnáziom a skupinové boje ukončila prehra s gymnazistkami zo Spišskej Novej Vsi. Naše dievčatá tak z druhého miesta postúpili do boja o medaily. „V semifinále sme sa stretli s družstvom Športového gymnázia Nitra, ktoré má dievčatá zaradené do Centra olympijskej prípravy a väčšina z nich sú reprezentantky Slovenska so skúsenosťami zo ženskej extraligy. V tomto zápase sme podali najlepší výkon na turnaji. Síce sme vyrovnali na 1:1, ale v rozhodujúcom sete sa prejavila skúsenosť na strane súpera. No dievčatá si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu,“ vyslovil sa Pavel Kováčik.

V boji o bronz prehrali naše dievčatá opäť s gymnazistkami zo Spišskej Novej Vsi. „A to aj napriek snaživému a bojovnému výkonu. Zo štvrtého miesta boli dievčatá sklamané, ale momentálne sme asi na viac nemali. No za výbornú reprezentáciu školy a Trenčianskeho kraja patrí dievčatám uznanie,“ dodal na záver Pavel Kováčik.

Káder OA na záverečnom turnaji Majstrovstiev Slovenska stredných škôl:

Nahrávačka: Simona Kostelanská

Smečiarky: Michaela Gardianová, Mária Plšková, Silvia Siráková

Blokárky: Terézia Adamčíková, Silvia Kapráliková, Vanesa Racková

Univerzálka: Adriana Pavlačková

Liberá: Kristína Brezničanová, Natália Miškechová, Dominika Prcúchová

Môže vás zaujímať:

Žiaci Obchodnej akadémie sa zúčastnili MS škôl v hádzanej: TAKTO sa im darilo vo Francúzsku

Foto: ilustračné

Úspešné volejbalistky Obchodnej akadémie: Radosť z postupu z krajského kola
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie